Anda Rotenberg i Mirosław Bałka na otwarcie domu kultury OP ENHEIM

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:19
W październikowy weened (20-21.11) otwarta została wystawa "1/1/1/1/1", która jest wynikiem współpracy kuratorki Andy Rottenberg i polskiego artysty Mirosława Bałki. Prace rzeźbiarza otworzyły program artystyczny nowej instytucji kultury zlokalizowanej w centrum Wrocławia OP ENHEIM. 
Audio
  • Mirosław Bałka na otwarciu OP ENHEIM. Co oznacza słowo „ojczyzna”? (Stacja kultura/Czwórka)
Artysta Mirosław Bałka
Artysta Mirosław BałkaFoto: PAP/Marcin Obara

- Mirosław Bałka przyzwyczaił nas, że zarówno jego prace jak i komentarz do nich są bardzo syntetyczne - mówiła dyrektor artystyczna OP ENHEIM Kamila Wróbel. 

- Zauważyliśmy, że odbiorcy chcą zgłębiać jego sztukę. Wracają na wystawę, kontemplują oglądane obiekty, poszukują kontekstu. To, co jest ważne dla nas, to, że nasi goście wychodzą z wystawy zauroczeni wielopoziomową narracją w bardzo syntetycznych obiektach, bo przecież mamy do czynienia z czterema neonami - wyjaśniała w Czwórce. 

Co oznaczają cztery neony zainstalowane przez Mirosława Bałkę we wrocławskiej przestrzeni sztuki? W jaki sposób wiąże się z historią miasta? Co mogą zapamiętać mury kamienicy? Jakie historie opowiadają? Jak wyglądała współpraca Andy Rotenberg i Mirosława Bałki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kamila Wróbel (dyrektor artystyczna nowej przestrzeni kulturalnej domu kultury OP ENHEIM)

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 10.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siostrzeństwo. Od Stryjeńskiej do Piskorskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:30
Zofia Stryjeńska w męskim przebraniu studiowała na ASP, Liliana Piskorska dziś pisze o sobie, że jest nieheteronormatywną lesbijką. Prace obu artystek zobaczymy na wystawie "Siostrzeństwo. Feminizm i sztuka kobiet", w warszawskiej galerii DESA Unicum. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W zasięgu". Sztuka czeska w bielskiej galerii BWA

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:41
- Impulsem do zorganizowania Festiwalu Sztuki Czeskiej jest położenie Bielska-Białej, które znajduje się w jej zasięgu. Taki zresztą jest też tytuł wystawy, którą prezentujemy - mówiła Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie wzornictwo - wiemy o nim coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 14:12
- Wystawa "Design. Polska Sztuka Stosowana 1918 - 2018" prezentuje najważniejsze momenty i zmiany w polskiej myśli projektowej - mówi Cezary Lisowski, kurator ekspozycji. - Zaczynamy od dwudziestolecia międzywojennego - dodaje. 
rozwiń zwiń