Polskie Oscary w Łodzi. O wystawie w Muzeum Kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 16:40
"Zimna wojna" co prawda Oscara nie dostała, ale najważniejsze statuetki w przemyśle filmowym i tak można podziwiać na wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Audio
  • "Polskie Oscary: w Łodzi. zapraszamy do Muzeum Kinematografii (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/StockProduction

Wystawa "Polskie Oscary" jest poświęcona polskim twórcom, którzy zostali nagrodzeni Oscarami lub byli nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród unikatowych eksponatów prezentowanych w łódzkim Muzeum Kinematografii znajduje się sześć oryginalnych statuetek Oscara, a także plakaty i fotosy z polskich filmów nagrodzonych przez Amerykańską Akademię Filmową. - Mamy też materiały dotyczące pierwszego polskiego dokumentu nominowanego do Oscara. Był to "Biały orzeł" film propagandowy stworzony dla polskich pilotów - wyjaśnia Bogusława Bronowicka. 

Na wystawie mamy także szansę przekonać się, jak wyglądała "Zimna wojna w kolorze" i w jaki sposób zestarzał się Oscar. Szczegóły w materiale Oliwii Olczyk.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 10.46

kul

Czytaj także

Ederly. O czym śnił nastoletni Piotr Dumała?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:00
Wybitny przedstawiciel polskiej animacji powraca z kolejną fabułą. - Punktem wyjścia dla "Ederly" była historia, która przyśniła mi się w młodości. Sny zresztą zapracowały na całe moje życie - mówi reżyser Piotr Dumała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń