Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
Audio
  • Piotr Subbotko o pełnometrażowym debiucie "Dziura w głowie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Konferencja prasowa na temat nowego cyklu Telewizji Polskiej 30 minut Młodego Kina - na zdjęciu Piotr Subbotko
Konferencja prasowa na temat nowego cyklu Telewizji Polskiej "30 minut Młodego Kina" - na zdjęciu Piotr SubbotkoFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Czytaj także
Juliusz Kino Świat 1200.jpg
"Juliusz" atakuje. Debiut "na ostro i bez przebacz"

Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju. - Byłem zaskoczony, że obraz został tak dobrze przyjęty - zarówno jako całość, jak i w szczegółach - wspomina gość Czwórki. - Doceniono zdjęcia, grę aktorską, muzykę - dodaje.

Dziura w głowie opowiada historię aktora, który jeździ z trupą teatralną po domach kultury na prowincji. - Podobno czuć w tym obrazie niepokój, który coraz mocniej pulsuje i wreszcie doprowadza do finału - opowiada Subbotko.

Czytaj także
53 wojny M. Popławska, M. Żurawski, K. Stroiński_fot. Robert Jaworski 1200.jpg
Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

We wrześniu "Dziura w głowie" powalczy o nagrodę w Gdyni podczas 43. Festiwalu Filmów Fabularnych. Jak reżyser ocenia swoje szanse w konkursie? Jak wyglądała praca nad scenariuszem "Dziury w głowie"? Czego nauczył się od Krystiana Lupy? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Piotr Subbotko (reżyser)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 11.15

kul/ac

Czytaj także

Piotr Domalewski mówi o ukrytych napięciach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:03
- "Cicha noc" to kameralna historia o zwykłych ludziach, między którymi panuje nieoczywiste napięcie - mówi młody reżyser o swoim pełnometrażowym debiucie, który w tym roku wystartuje w głównym konkursie 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Walerian Borowczyk. "Jak gwiazda pojawiał się i znikał"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:00
- Wiedziałem, że mam postać, ale nie miałem pojęcia jaka historia za nią stoi. Po kilku miesiącach żmudnej pracy byłem pewien, że ta opowieść nie zmieści się w formie portretu - opowiada Jakub Mikurda, reżyser filmu "Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka"
rozwiń zwiń