"Odwróceni", "Cudotwórcy", "I am the night". Świeżynki świata seriali

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:32
- W "Odwróconych. Ojcowie i córki" cieszy ponowne spotkanie przed kamerą Artura Żmijewskiego i Roberta Więckiewicza - mówi Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. - Z pewnością ich obecność będzie wabikiem dla fanów pierwszej części - dodaje. 
Audio
  • Łukasz Muszyński opowiada o serialach: "Odwróceni. Ojcowie i córki", "Cudotwórcy" i "I am the night" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Nicolas Maderna

Opowieść "Odwróceni" wraca na ekrany po 12 latach. - Akcja tej produkcji skupia się jednak na nowym pokoleniu, a dokładnie na córkach głównych bohaterów - mówi gość Kasi Dydo. - To świat polskich gangsterów, historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami. Dwie panie, główne bohaterki zostają uwikłane w brudne interesy. To mięsiste kino sensacyjne - dodaje. 

Kolejną propozycją Łukasza Muszyńskiego są "Cudotwócy" - to opowieść-wyobrażenie o tym, jak mógłby wyglądać Bóg i jak mógłby zarządzać światem. - Przydałaby mu się emerytura lub długi urlop. Facet jest zgorzkniały, znudzony, leży na kanapie i pije piwo, unika obowiązków - opowiada ekspert. - W role Boga wciela się Steve Buscemi, gra tu też Daniel Radcliffe, którego bohater wraz z anielicą Elizą (Geraldine Viswanathan) chcą uratować Ziemię, przed planami Boga. 

- Kryminał historia nastolatki, która odkrywa, że jej matka nie jest jej biologiczną matką i postanawia odszukać swoją rodzinę - relacjonuje gość Czwórki. - Trafia do swego dziadka, który jest znanym ginekologiem, zamieszany w zamordowanie Czarnej Dalii - dodaje. 

Więcej o serialowych premierach w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 10.16

pj/ac

Czytaj także

Serialowe premiery stycznia. Poleca krytyk Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:37
Na platformie HBO możemy już oglądać trzeci sezon serialu "True Detective". W rolę tytułową wciela się Mahershala Ali - oscarowy zwycięzca z 2017 roku, za drugoplanową rolę w filmie "Moonlight". Jak nową odsłonę "Detektywa" ocenia krytyk, Łukasz Muszyński? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale na luty: "Sukcesja", "Russian Doll", "Brooklyn 9-9"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:00
- Programistka komputerowa co wieczór ma urodzinową imprezę, na której umiera, po czym rano budzi się na nowo. Widz razem z główną bohaterką rusza w podróż, żeby odkryć kolejne elementy skomplikowanej układanki - mówi Łukasz Muszyński o nowej produkcji Netflixa "Russian Doll".
rozwiń zwiń