"Pomiędzy" - wystawa zdjęć Remiego Uranta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:14
- Wszystko zaczęło się od przyjaciółki, która musiała musiała opuścić swój kraj z powodów politycznych. Zawsze nosiła przy sobie łańcuszek, który miał dla niej duże znaczenie. Zacząłem zastanawiać się nad przedmiotami, które ludzie opuszczający swoje domy zabierają ze sobą - mówił Remi Urant, autor zdjęć.
Audio
  • "Pomiędzy". 48 portretów ze świata (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tasos_Lekkas/Pixabay

- Stawiałem pytania o to, czy przedmioty, które zabierają ze sobą nabierają wartości po wyjeździe, co znaczą dla ich właścicieli, jaka jest ich historia. Zbierałem opowieści o osobach z zewnątrz, które przyjechały na chwilę, lub zostają tu na dłużej - opowiadał gość Czwórki.

- Większość sportretowanych osób spotkałem na ulicy. Opowiadałem o swoim projekcie i zapraszałem do udziału w sesji fotograficznej. Fotografowałem osoby, najważniejsze dla nich przedmioty, słuchałem ich historii. Większość z tych przedmiotów to dary, rzeczy podarowane przez bliskie im osoby - wyjaśniał.

Jaki związek z miejscem mogą mieć przedmioty? Czy coś je ze sobą łączy? Czyje historie za pomocą zdjęć opowiedział Remi Urant? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Remi Urant (fotograf, absolwent warszawskiej ASP. autor zdjęć zebranych na wystawie "Pomiędzy")

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 10.16

ac/kd

Czytaj także

"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zimna wojna - fotografie". Zdjęcia Łukasza Bąka zobaczysz tylko przez cztery dni

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:27
W dniu rozdania Oskarów, w Leica 6×7 Gallery otwarta zostanie wystawa "Zimna Wojna - Fotografie". Prace będą dostępne dla zwiedzających tylko przez cztery dni.
rozwiń zwiń