Nieoczywiste seriale: "Fleabag", "After life" i 4 sezon "Billions"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:20
- Phoebe Waller-Bridge to jedno z najgorętszch nazwisk brytyjskiej telewizji - maszyna wielozadaniowa - mówi Łukasz Muszyński, o twórczyni serialu "Fleabag", którego drugi sezon już możemy ogladać na jednej z platform telewizyjnych. 
Audio
  • "Fleabag", "After life" i "Billions" - serialowe propozycje Łukasza Muszyńskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Phoebe Waller-Bridge  jest pomysłodawczynią, odtwrórczynią głównej roli i autorką scenariusza do serialu Fleabag emitowanym przez BBC i Amazon
Phoebe Waller-Bridge jest pomysłodawczynią, odtwrórczynią głównej roli i autorką scenariusza do serialu "Fleabag" emitowanym przez BBC i AmazonFoto: Doug Peters/PAP

- Tytuł "Fleabag" pojawił się w 2016 roku w telewizji. Jego autorką jest Phoebe Waller-Bridge, która później napisała scenariusz "Obsesji Eve", zagrała w filmie, a teraz znów powraca z nowym serialowym sezonem - mówi krytyk filmowy. - Pomysł na ten serial podobno zrodził się z zakładu z jakimś znajomym, który powiedział jej żeby wymyśliła temat na skecz dziesięciominutowy. Dzięki temu powstał serial o młodej dziewczynie mieszkającej w Londynie, bardzo pokręconej emocjonalnie - dodaje.  

Zdaniem Łukasza Muszyńskiego lubimy "Fleabag", bo nie jest idealna, jest sumą rożnych wad i możemy się w niej przejrzeć. Całości świetnie dopełnia czarny humor. 


Za serialem "After life" stoi Ricky Gervais, zwany najokrutniejszym komikiem świata. - To opowieść o dziennikarzu, który próbuje się pogodzić ze śmiercią żony, zaczyna zachowywać się nieprzyjemnie. Pomieszane są tu humor i dramatyzm - mówi Muszyński. - To serial bardzo paradoksalny. Jest dojmująco smutny, a z drugiej strony bardzo zabawny. Gorzki, pozbawiony złudzeń, ale mimo wszystko przepełniony nadzieją. To wszystko działa - dodaje. 

Czemu ta opowieść przywołała czwórkowemu gościowi skojarzenie z "Opowieścią wigilijną"? 


Trzecią propozycją Łukasza Muszyńskiego na ten tydzień jest 4 sezon serialu "Billions", czyli historia dwóch samców alfa Bobby'ego "Axe'a" Axelroda (w tej roli Damian Lewis) i Chucka Rhodesa (Paul Giamatti). - To świat nowojorskiej finansjery. Opowiadający o władzy, kapitalizmie, o styku świata finansów i polityki - wymienia gość Kasi Dydo. 

Gdzie możemy oglądać wspomniane seriale? Kto z pewnością nie powinien ich oglądać? O tym w nagraniu ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk z Filmweb.pl)

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 10.13

pj/ac

Czytaj także

Futurystyczne podróże, transmutacja i gęsia skórka. Co nowego w świecie seriali?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:31
Jest rok 2033. Pierwsza załogowa ekspedycja ląduje na powierzni Marsa, żeby go skolonizować. Tak zaczyna się się pierwszy odcinek serialu fabularno-dokumnetalnego National Geograpic. Co w nim znajdziemy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe premiery stycznia. Poleca krytyk Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:37
Na platformie HBO możemy już oglądać trzeci sezon serialu "True Detective". W rolę tytułową wciela się Mahershala Ali - oscarowy zwycięzca z 2017 roku, za drugoplanową rolę w filmie "Moonlight". Jak nową odsłonę "Detektywa" ocenia krytyk, Łukasz Muszyński? 
rozwiń zwiń