Premiery filmowe: "Ciemno, prawie noc", "Złodziejaszki", "To my"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:00
- Dla mnie ekranizacja "Ciemno, prawie noc", czyli nagorodzonej Nike powieści Joanny Bator przypomina serial "Ostre przedmioty" według Gillian Flynn. Zamiast Amy Adams mamy Magdalenę Cielecką, a w roli amerykańskiej prowincji występuje Wałbrzych - opowiada Łukasz Muszyński. 
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Magdalena Cielecka w filmie Ciemno, prawie noc wciela się w postać Alicji Tabor
Magdalena Cielecka w filmie "Ciemno, prawie noc" wciela się w postać Alicji TaborFoto: mat. prasowe/Kino Świat

Dziennikarka Alicja Tabor wraca w rodzinne strony, by napisać reportaż o serii tajemniczych zaginięć dzieci. W trakcie prywatnego śledztwa - dość nieoczekiwanie - wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. - Reżyser Borys Lankosz próbował pójść trochę w stronę mrocznej baśni i mocno w stronę Davida Lyncha - ocenia krytyk. - Niestety w moim odczuciu cały film sprowadza się do tego, że Magdalena Cielecka chodzi po ludziach, słucha ich i robi wielkie oczy - wyjaśnia.

Zobacz zwiastun 

W piątek na ekrany kin wchodzą również "Złodziejaszki". - Ten film zasłużył na wszystkie wyróżnienia, które otrzymał. Jest dziełem Hirokazu Koreedy, prawdopodobnie największego współczesnego reżysera w Japonii, który do perfekcji opanował sztukę przekładania na język filmu opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych - mówi gość Czwórki.

Zobacz zwiastun 

Łukasz Muszyński opowiada też o amerykańskim thrillerze "To my" - nowym filmie Jordana Peele'a, który w ubiegłym roku otrzymał Oscara za scenariusz do "Uciekaj!".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk z Filmweb.pl)

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 11.15

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: "Miłość jest wszystkim" to nie papierowa komedia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:00
Święty Mikołaj przypływa do Trójmiasta i zaczynają dziać się cuda. Najpopularniejszy polski piłkarz zakochuje się w kobiecie, która nigdy nie była fanką futbolu. Zdrady i tajemnice mieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie miał zaskakujący finał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Kurier", "Przemytnik", "Monument"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:56
Do kin wchodzi "Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego, o którym on sam mówi "chciałem opowiedzieć historię, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili". 
rozwiń zwiń