X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skonfrontuj się z belgijskim humorem

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 11:00
- Wydaje mi się, że wystawa artystów belgijskich jest swego swego rodzaju skonfrontowaniem widza z innym nieco spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość - mówi Elżbieta Laskowska, współkuratorka ekspozycji "Rysunki z Belgii". 
Audio
  • Elżbieta Laskowska opowiada o wystawie "Rysunki z Belgii" (Stacja Kultura/Czwórka)
Norbert Van Yperzeele (YIP), W trosce o... Taking care
Norbert Van Yperzeele (YIP), W trosce o... Taking care Foto: mat. prom.

Gość Kasi Dydo wyraża nadzieję, że wystawa prac artystów z Belgii jest dla gości Muzeum Karykatury uniwersalna i zrozumiała. Ma okazje słuchać i obserwować zwiedzających, którzy nierzadko wybuchają śmiechem. 

- Taka jest też specyfika Muzeum Karykatury. Karykatura kojarzy się ze śmiechem ale i ze wzruszeniem, wewnętrznym rozegraniem dowcipu - mówi gość Czwórki. - O rodzajach poczucia humoru, z podziałem na nacje, moglibyśmy rozmawiać bardzo długo - dodaje. 

Ekspozycja prezentuje rysunki i grafiki 9 artystów, 3 z nich, przybyło na otwarcie wystawy. - Oni zauważają różnice między polską, a belgijską karykaturą - mówi Elżbieta Laskowska. - Mówią, a ja nie do końca się z nimi zgadzam, że ich sztuka mówi bardziej wprost o konkretnych tematach - dodaje. 

Co łączy Belgów pokazujących swe prace na wystawie? W jakich technikach tworzą? Do jakiej tradycji się odwołują? I jak można powiązać ekspozycję "Rysunki z Belgii" z drugą wystawą w muzeum pt. "Światło"?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Elżbieta Laskowska (dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, współkurator ekspozycji "Rysunki z Belgii")

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 11.16

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kordjak: Lalka to ambiwalencja. Życie i śmierć w obiekcie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:04
Niewinna i groźna, zawieszona pomiędzy żywym a martwym, ruchomym i nieruchomym, ludzkim i nieludzkim - lalka teatralna - budzi fascynacje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czego słucham, kiedy patrzę". Wystawa plakatów Weroniki Reroń

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 17:07
W 2019 roku cykl koncertów "Muzyka w Pracowni" obchodzi drugie urodziny. Z tej okazji opiekunowie miejsca zapraszają na wystawę plakatów stworzonych na potrzeby imprez muzycznych, które wydarzyły się w stołecznej Otwartej Pracowni Jazdów w ostatnim roku.
rozwiń zwiń