X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czego słucham, kiedy patrzę". Wystawa plakatów Weroniki Reroń

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 17:07
W 2019 roku cykl koncertów "Muzyka w Pracowni" obchodzi drugie urodziny. Z tej okazji opiekunowie miejsca zapraszają na wystawę plakatów stworzonych na potrzeby imprez muzycznych, które wydarzyły się w stołecznej Otwartej Pracowni Jazdów w ostatnim roku.
Audio
  • Wystawa plakatów Weroniki Reroń. "Kompozycją oddaję klimat muzyki" (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tasos_Lekkas/Pixabay

Jak mówi autorka prac, Weronika Reroń, zaprezentowane na wystawie "Czego słucham, kiedy patrzę" opowiadają o próbach przenoszenia na papier formy graficznej rytmu i melodii.

- Nawiązuję do ilustrowania muzyki i tworzenia przy jej akompaniamencie. Jednocześnie odwołuję się bodźców, które w trakcie słuchania odczuwa publiczność, widzenie i obserwacja są dla mnie bardzo ważne - mówiła artystka. 

- Postanowiłam zilustrować instrumenty, na których grają muzycy. Pracowałam z czernią i bielą udowadniając, że nawet prosta forma, przy wykorzystaniu różnych narzędzi może przynieść zróżnicowane efekty. Kompozycją staram się oddać klimat muzyki - opowiadała.

Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkanaście ilustracji stworzonych do muzyki występujących w domku artystów. W tym roku byli to m.in.: Bass Astral, Wojtek Szczepanik, Milky Wishlake, Kasai, M8N czy Kwiat Jabłoni. Jak udaje jej się opisywać język muzyki z pomocą ołówka grafika? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 10.42

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Syntetyczny folklor". Sztuka ludowa z algorytmu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:13
W 2015 Janek Simon w warunkach domowych, wydrukował na drukarce 3D abstrakcyjny wzór, łączacy wszystkie jego zainteresowania: od globalizacji i geografii politycznej, przez sztuczną inteligencję, spekulacje finansowe, strategie DIY, teorie postkolonialne, po najnowszą – syntetyczny folklor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Slajdy z dzieciństwa, surrealizm i geometria

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:18
- Dzisiejsze zwiedzanie muzeów zaczynamy od Pragi, tam, w galerii Leica przez kilka najbliższych tygodni można oglądać prace Katy Sedlák - zapraszała dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kordjak: Lalka to ambiwalencja. Życie i śmierć w obiekcie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:04
Niewinna i groźna, zawieszona pomiędzy żywym a martwym, ruchomym i nieruchomym, ludzkim i nieludzkim - lalka teatralna - budzi fascynacje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henry Moore - buntownik, rzeźbiarz, architekt otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 16:10
Po ponad 20 latach prace klasyka nowoczesnej rzeźby powróciły do Krakowa. W tamtejszym Muzeum Narodowym rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer "Moc natury. Henry Moore w Polsce".
rozwiń zwiń