"Czego słucham, kiedy patrzę". Wystawa plakatów Weroniki Reroń

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 17:07
W 2019 roku cykl koncertów "Muzyka w Pracowni" obchodzi drugie urodziny. Z tej okazji opiekunowie miejsca zapraszają na wystawę plakatów stworzonych na potrzeby imprez muzycznych, które wydarzyły się w stołecznej Otwartej Pracowni Jazdów w ostatnim roku.
Audio
  • Wystawa plakatów Weroniki Reroń. "Kompozycją oddaję klimat muzyki" (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Tasos_Lekkas/Pixabay

Jak mówi autorka prac, Weronika Reroń, zaprezentowane na wystawie "Czego słucham, kiedy patrzę" opowiadają o próbach przenoszenia na papier formy graficznej rytmu i melodii.

- Nawiązuję do ilustrowania muzyki i tworzenia przy jej akompaniamencie. Jednocześnie odwołuję się bodźców, które w trakcie słuchania odczuwa publiczność, widzenie i obserwacja są dla mnie bardzo ważne - mówiła artystka. 

- Postanowiłam zilustrować instrumenty, na których grają muzycy. Pracowałam z czernią i bielą udowadniając, że nawet prosta forma, przy wykorzystaniu różnych narzędzi może przynieść zróżnicowane efekty. Kompozycją staram się oddać klimat muzyki - opowiadała.

Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkanaście ilustracji stworzonych do muzyki występujących w domku artystów. W tym roku byli to m.in.: Bass Astral, Wojtek Szczepanik, Milky Wishlake, Kasai, M8N czy Kwiat Jabłoni. Jak udaje jej się opisywać język muzyki z pomocą ołówka grafika? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 10.42

ac/kd

Czytaj także

"Syntetyczny folklor". Sztuka ludowa z algorytmu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:13
W 2015 Janek Simon w warunkach domowych, wydrukował na drukarce 3D abstrakcyjny wzór, łączacy wszystkie jego zainteresowania: od globalizacji i geografii politycznej, przez sztuczną inteligencję, spekulacje finansowe, strategie DIY, teorie postkolonialne, po najnowszą – syntetyczny folklor. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie dookoła świata: Slajdy z dzieciństwa, surrealizm i geometria

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:18
- Dzisiejsze zwiedzanie muzeów zaczynamy od Pragi, tam, w galerii Leica przez kilka najbliższych tygodni można oglądać prace Katy Sedlák - zapraszała dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Kordjak: Lalka to ambiwalencja. Życie i śmierć w obiekcie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:04
Niewinna i groźna, zawieszona pomiędzy żywym a martwym, ruchomym i nieruchomym, ludzkim i nieludzkim - lalka teatralna - budzi fascynacje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Henry Moore - buntownik, rzeźbiarz, architekt otoczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 16:10
Po ponad 20 latach prace klasyka nowoczesnej rzeźby powróciły do Krakowa. W tamtejszym Muzeum Narodowym rozpoczęła się niezwykła wystawa-spacer "Moc natury. Henry Moore w Polsce".
rozwiń zwiń