X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Colleen Houck, "Przebudzeni" - powieść zainspirowana "Zmierzchem"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 13:31
"Przebudzeni" to książka z gatunku young adoult. – Autorka czuje się dobrze w budowaniu kreacji silnej bohaterki, która mierzy się z przeciwnościami losu, głównie w postaci klątw, wierzeń i legend – mówiła Kinga Michalska.
Okł. książki Przebudzeni
Okł. książki "Przebudzeni"Foto: mat. pras.

- 17-letnia Lily Young wybiera się z rodzicami do muzeum starożytnego Egiptu i nagle budzi ją dziwny hałas, dochodzący z sarkofagu. W tymże sarkofagu znajduje się książę Amon, który zamiast być mumią, wychodzi z niego i razem wyruszają w niezwykłą podróż. Okazuje się, że egipski książę nie potrafi odnaleźć się we współczesnym Nowym Jorku. Oboje udają się też do starożytnego Egiptu, gdzie walczą z mocami zła i przedwiecznymi klątwami ówczesnych bogów - opowiadała Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Czego możemy nauczyć się z historii opisanej w "Przebudzonych"? Ile prawdy historycznej znajdziemy na kartach tej książki? I dlaczego prawdziwy egipski książę mógłby poczuć się urażony współczesnym postrzeganiem starożytnych tradycji? I co wspólnego mają "Przebudzeni" ze "Zmierzchem"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 11.36

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek, który umarł". Kryminał podszyty filozofią

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:03
"Człowiek, który umarł" autorstwa Antti Tuomainena to przewrotna powieść kryminalna, w której ofiara sama szuka swojego zabójcy.
rozwiń zwiń