X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

27. odsłona "Sztuki Ulicy". "To teatr zaangażowany społecznie"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 14:47
Sztuka Ulicy jest cyklicznym projektem artystycznym realizowanym w obszarach teatru, tańca, cyrku i performance’u w Warszawie od 1993 roku. Na tegoroczną edycję zaproszeni zostali artyści z Niemiec, Czech, Rosji i Polski.
Audio
  • Akrobatyka, ekologia i teatry zaangażowane społecznie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Od 28 czerwca do 7 lipca 2019 warszawskie skwery, place i parki staną się sceną teatralną i cyrkową. Artyści z Polski i zagranicy w swoich przedstawieniach będą poruszać zarówno tematy, które rozbudzają naszą wyobraźnię współcześnie, jak i te, o których nie chcemy zapomnieć. - Z okazji 30. rocznicy roku przełomu (1989) zaplanowaliśmy specjalne wydarzenia. W trakcie trwania festiwalu otworzymy wystawę dedykowaną teatrowi plenerowemu i teatrowi ulicy w Polsce, który miał swoich przedstawicieli także w czasach ciężkiego realnego  socjalizmu - zapowiadał dyrektor imprezy Dariusz Jarosińki. 

- W czasach wszechobecnej cenzury i zakazu organizowania zgromadzeń znajdowali się artyści, którzy promowali swoją działalność. Przypominamy zarówno teatry, które przetrwały okres przełomu, jak i te, które z różnych przyczyn przestały istnieć - opowiadał. 

A te powstawały najczęściej w środowiskach studenckich. W jakich miastach Polski w tamtym okresie teatry uliczne rozwijały się najsilniej? Jakimi tematami zajmowały się w latach 80.? Którym z nich udało się przetrwać? Gdzie w tym roku zobaczymy widowiska zorganizowane w ramach tegorocznej odsłony "Sztuka Ulicy"? Jakie spektakle znalazły się w programie? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dariusz Jarosiński (dyrektor Festiwalu Sztuka Ulicy)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 11.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Praga, Nowy Jork, Berlin

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:40
W Leica Gallery w Pradze możemy oglądać wystawę zdjęć niemieckiego fotografa Jürgena Schadeberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSOTY - obcy, inny, ekologia i kosmos

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 14:29
- Świat dorosłych przekłada się na świat dzieci - mówi Marta Wójcicka, odpowiedzialna za wydarzenie "PSOTY w kosmosie". - Dziś mówi się o ociepleniu klimatu, działaniach ekologicznych. Te same rzeczy dzieją się wokół dzieci - dodaje. 
rozwiń zwiń