Wertep, Hania Rani i On Art. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 14:07
Zajrzymy na festiwal teatralny, porozmawiamy z  pianistką i kompozytorką Hanią Rani. Sprawdzimy, dlaczego warto udać się latem do kina.
Hania Rani w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Hania Rani w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

 W pierwszej godzinie audycji zaprosimy na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep. To, jak przekonują organizatorzy, największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej. Festiwal odbywa się co roku, od 10 lat. Jego ideą jest wędrówka ze sztuką.

Porozmawiamy także z Hanią Rani o jej książce "Esja". To druga tego typu publikacja (po "Białej fladze" wydanej w 2016 roku), zawierająca partytury utworów autorstwa pianistki. Pomiędzy partyturami znajdują się zdjęcia autorstwa przyjaciela artystki, fotografa Marcina Leszczyńskiego.

Po godz. 11.05 wybierzemy się na On Art. Festiwal Kina i Sztuki - to wakacyjna impreza w formule kin letnich odbywająca się w wielu miastach Polski. Jak co tydzień, wraz z Kingą Michalską będziemy także polecać najciekawsze lektury na wakacje. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (22.07), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

Czytaj także

"Na szczycie" - życie Grubsona na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 14:59
To nie autobiografia, ale książka o ciężkiej pracy i drodze na szczyt. - I o tym, że tego szczytu nie ma. Nie istnieje "szczyt kariery" i moment, w którym wszystko jest łatwe - mówili Tomasz "Grubson" Iwańca i Przemysław Corso, współautorzy książki o życiu rapera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń