Czwórka w Zakopanem. Jak żyją góralscy hipsterzy?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 16:40
- Przeprowadzka z Warszawy do Zakopanego zmusiła mnie do kilku zmian. Szybko okazało się, że serwowanie kawy, choć przyjemne, to jednak dla mnie nie jest wystarczające - śmieje się Magda Schejbal. Na kogo przekwalifikowała się popularna aktorka?
Audio
  • Gdzie bywają, czego słuchają i przy czym tańczą młodzi mieszkańcy Zakopanego? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Magda Schejbal o wydarzeniach kulturalnych i koncertach na "Dworcu" (Stacja Kultura/Czwórka)
Magda Schejbal i Kasia Dydo
Magda Schejbal i Kasia DydoFoto: Czwórka/Karina Terzoni

W Zakopanem Magda Schejbal prowadzi... "Dworzec". - Tak nazywa miejsce, o którym mówimy nowoczesny dom kultury - wyjaśnia aktorka. - Organizujemy koncerty, spotkania, warsztaty i przyglądam się z uwagą, jak na te propozycje reagują goście "Dworca" - dodaje.

W audycji sprawdzamy także, co dzieje się na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który odbywa się w Zakopanem już po raz 51. - To święto górali z całego świata, które na turystów działa jak magnez - opowiadają szefowa festiwalu Joanna Staszak i selekcjonerka Katarzyna Stachon-Grobowy. - Tegoroczna odsłona poświęcona jest obrzędom weselnym i ślubnym - tłumaczą.

Joanna Staszak, Katarzyna Stachon-Grobowy i Kasia Dydo Joanna Staszak, Katarzyna Stachon-Grobowy i Kasia Dydo

Kasia Dydo wraz zaproszonymi gośćmi próbowała również nakreślić portret góralskich hipsterów. Gdzie bywają, jakiej słuchają muzyki, jakie oglądają wystawy, dokąd chodzą do kina? O tym m.in. w nagraniu audycji.

W naszym plenerowym studiu w Kontenerze Kultury pojawił się także Maciek Maciejewski z Zakopiańskiego Centrum Kultury i opowiedział o największych aktywistach kulturalnych, którzy działają pod Giewontem.

Maciek Maciejewski i Kasia Dydo Maciek Maciejewski i Kasia Dydo

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 16.08.2019

Godzina emisji: 10.05

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografia mody w Polsce. Pas transmisyjny propagandy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 16:20
Co ma wspólnego serial z lat. 90 "Niebezpieczne ujęcia" z polską fotografią mody? - Bohaterowie serialu pod przykrywką fotografów sesji modowych rozpracowywali gangi narkotykowe. Natomiast dla polskich fotografów ich praca na przestrzeni wieku to ciąg niebezpiecznych ujęć - opowiadają kuratorzy wystawy "100 lat fotografii mody w Polsce".   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale, które przekraczają granice: "Euforia", "S-Town", "Line of duty"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 14:40
- Seriale to nie jest domena tylko telewizji czy serwisów streamingowych, ale także radia. "S-Town" jest arcydzydziełem w tej klasie - zapewnia dziennikarka i krytyczka filmowa Kaja Klimek.
rozwiń zwiń