Polecamy książki. "Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:02
"Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik to książka, w której polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali.
Audio
  • O książce "Wojna jest zawsze przegrana" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki
Okł. książkiFoto: mat. pras.

las zna twoje imię 1200.jpg
Polecamy książki. Alaitz Leceaga - "Las zna twoje imię"

Są zwykłymi ludźmi. Też się wzruszają, płaczą, czasami odwracają wzrok i chcą uciec – jak wielu z nas. Ale nie robią tego. Albo robią, ale zaraz potem wstają, ocierają łzy i z podniesioną głową, gotowym aparatem, włączonym wizjerem wchodzą w najgorsze ludzkie koszmary. W swojej książce Honorata Zapaśnik opisuje m.in. rozmowę z dziennikarzem Ludwikiem Krasuckim, który jako jedyny w swojej rodzinie przeżył wojnę. – Opowiedział jej, że ważne jest to, by opisywać takie rzeczy, bo dzięki temu być może ludzie zamiast ze sobą walczyć zaczną ze sobą rozmawiać – tłumaczyła Kinga Michalska. I jak podkreślała, to hasło stało się tak naprawdę głównym motywem książki Zapaśnik. – Przyświecało wszystkim rozmówcom autorki. Często nie zdajemy sobie sprawy, co stoi za konfliktami międzynarodowymi i walkami na przykład na Bliskim Wschodzie – mówiła Kinga Michalska.

Czego o pracy reportera wojennego dowiadujemy się czytając książkę Honoraty Zapaśnik i jaki obraz wojny się z niej wyłania? Jaki wpływ na twórczość Honoraty Zapaśnik miał jej pobyt w Meksyku oraz obserwowanie różnych form tamtejszych… tańców? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 10.18

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Hazel Wood" - Alicja w krainie mroku

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 13:20
"Hazel Wood" to pełna tajemnic powieść młodzieżowa Melissy Albert. Autorka balansuje na granicy baśni, horroru i powieści przygodowej dla młodzieży.
rozwiń zwiń