Polecamy książki. Shaun Bythell - "Pamiętnik księgarza"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:45
Shaun Bythell jest antykwariuszem i księgarzem nie tylko z wykształcenia ale i z zamiłowania. Prowadzi jeden z największych antykwariatów w Szkocji. Jego książka ukazała się już w 23 europejskich krajach.
Audio
  • O książce Shauna Bythella "Pamiętnik księgarza" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. pras.

"Pamiętnik księgarza" to fabularyzowane wspomnienia księgarza, bibliofila i wyjątkowego mizantropa ze szkockiego miasteczka Wigtown, w którego zbiorach znaleźć można tysiące książek: od szesnastowiecznej Biblii po pierwsze wydania powieści Agathy Christie. - W tej książce jest rok z jego życia w małym miasteczku. Mogłoby się zdawać, że wizyty miłośników literatury powinny sprawiać mu przyjemnośc, ale do tego dochodzi cała trudna i żmudna rzeczywistość księgarza, który musi walczyć z administracją, sąsiadami i przekonaniami klentów, którzy oczekują od niego rady w każdej dziedzinie - mówiła Kinga Michalska.  

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Jak podkreśla autor opisuje swoje doświadczenia w sposób szczery, ale nie pozbawiony humoru i nierzadko ironii. Jakich klientów spotykał Shaun Bythell? Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do tej książki? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 11.37

kd

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolor milczenia". Czy warto pamiętać wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:44
"Kolor milczenia" to ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.
rozwiń zwiń