"Kolor milczenia". Czy warto pamiętać wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:44
"Kolor milczenia" to ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.
Audio
  • O książce "Kolor milczenia" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Kolor milczenia
Okł. książki "Kolor milczenia"Foto: mat. pras.

- W pięknej Walencji rozgrywają się z jednej strony wydarzenia z lat 30. ubiegłego stulecia, a z drugiej mamy płaszczyznę zupełnie współczesną: 70-letnia malarka z Sydney spotyka w Hiszpanii swoich krewnych, co budzi dramatyczne wspomniania sprzed lat: o gwałcie i zabójstwie jej starszej siostry - opowiada Kinga Michalska. - To staje się przyczyną rozpadów i konfliktów rodzinnych. Ta książka stawia pytania o to, czy może czasem lepiej nie otwierać wszystkich "kuferków pamięci", a także czy rzeczywiście nigdy nie jest zbyt późno, by naprawić błędy sprzed lat.

"Kolor  milczenia", powieść historyczno-obyczajowa, to bestseller w Hiszpanii, a pisarstwo Elii Barceló porównywane jest do twórczości Jaume Cabrego. Dlaczego jeszcze warto po nią sięgnąć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiro Arikawa i japońska opowieść bezdomnego kota

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 14:18
- "Kroniki kota podróżnika" to podróż do wspomnień z dzieciństwa, do przyjaciół, do miejsc, które bohater chce pokazać swemu kotu - mówi Kinga Michalska. - Pojawia się tu też pytanie, kto jest czyim właścicielem - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Dunbar" - ciemne strony życia brytyjskich arystokratów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:22
- To historia oparta na schematach rodziny i pewnej tragicznej w skutkach pomyłki. Potentat medialny Henry Dunbar pada ofiarą swoich dwóch wyrachowanych córek, które chcą przejąć rodzinny biznes - opowiada o książce Edwarda St Aubyna Kinga Michalska.
rozwiń zwiń