Fotografia opanuje Białystok. Nie zabraknie Zofii Kulik

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:29
- Fotografia, jako medium, ma w sobie coś takiego, że może mówić zarówno o przeszłości, jak i teraźniejszości i przyszłości - mówi Grzegorz Jarmocewicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2019.  
Audio
  • Grzegorz Jarmocewicz zaprasza na festiwal Interphoto 2019 (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

- W Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2019 zaangażowanych jest ponad 30 instytucji. Gdzie byśmy się nie ruszyli to zawsze natkniemy się na fotografię. Fotografia będzie też na ulicach, w witrynach sklepowych - mówi dyrektor imprezy. - To medium, które pozwala nam porządkować pamięć i przechować ją trochę dłużej. 

Inauguracja festiwalu odbędzie się 26 września. Wtedy odbędzie się wernisaż "Słowo kłamie – oko nigdy. Nowoczesność w fotografii polskiej 1918-1939" oraz dyskusja panelowa "Wokół awangardy". W programie imprezy nie zabraknie warsztatów, dyskusji, wystaw indywidualnych i konkursów. - Prace Tomasza Lewandowskiego "Polish Summer " to dokumentacja fenomenów socjologicznych naszego społeczeństwa, refleksja o nas, o naszym stylu życia. Mindaugas Kavaliauskas to fotograf zafascynowany samolotami, one są głównym tematem jego prac. W tym roku udało nam się, po 6 latach próśb, zaprosić do Białegostoku Zofię Kulik, artystkę uznaną i rozchwytywaną przez światowe galerie - wymienia Grzegorz Jarmocewicz. 

Festiwalowi towarzyszą też konkursy. W niektórych z nich wciąż można wziąć udział? Co trzeba zrobić? Gdzie można oglądać festiwalowe wystawy? O tym m.in. w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Grzegorz Jarmocewicz (dyrektor festiwalu)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 11.11

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń