X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzemiosło wraca do łask. Spędź z nim noc

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:06
- Po dziurze w latach 90., wyrwie pokoleniowej, gdy rzemiosło nie miało się najlepiej, w tej chwili mamy absolutny renesans rzemiosła - mówi Edyta Ołdak organizatorka Nocy Rzemiosła. - Jego rozkwit to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby. 
Audio
  • Edyta Ołdak i Adam Domański zapraszają na Noc Rzemiosła (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

- Dziś powrót do rzemiosła jest zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju, odpowiedzią na nadprodukcję i nadkonsumpcję - mówi gość Kasi Dydo. - Jesteśmy zmęczeni tym, co jest szybkie, przy rzemiośle możemy się zatrzymać. Ono daje ukojenie, o czym mówią sami wytwórcy - dodaje. 

Noc Rzemiosła odbędzie się 28 września. A weźmie w niej udział 30 pracowni, a w śród nich Warszawasza, gdzie Adam Domański łączy siły wraz z innymi rzemieślnikami i projektują różne warszawskie przedmioty. Adam Domański, na co dzień jest scenografem, a swoją działalność pozazawodową nazywa "krawieckim freestylem". Spod jego ręki wychodzą warszawskie jeansy - model Pekin dla panów i Sawa dla pań.  

Kogo jeszcze będziemy mogli odwiedzić podczas Nocy Rzemiosła? Co nas czeka w rzemieślniczych pracowniach? Czym jest PraRzemka Rzemieślnicza w Muzeum Pragi? Co zrobić z potłuczoną zastawą stołową? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Edyta Ołdak (organizatorka Nocy Rzemiosła), Adam Domański (scenograf, krawiecki freestyle, pracownia Warszawasza) 

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 10.10

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawa Warsaw". Przewodnik po miejscach niezwykłych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:59
- Czuję, że warszawiacy mają silny lokalny patriotyzm. Ciągle chcemy tu być, a nasze miasto wciąż nas cieszy. Jest wiele nowych inicjatyw, Warszawa wciąż żyje i się rozwija, jest tu wiele do odkrycia - mówiła Agnieszka Kowalska, współautorka przewodnika "Warszawa Warsaw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II wojna światowa?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:14
"Wykreślona Warszawa" to pierwsza tego rodzaju realizacja, która pokazuje, jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Dzięki technologii Virtual Reality użytkownicy mają szansę przeniesienia się w czasie do lat 40. ubiegłego wieku, spojrzenia na miasto i jego alternatywną historię.
rozwiń zwiń