X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II wojna światowa?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:14
"Wykreślona Warszawa" to pierwsza tego rodzaju realizacja, która pokazuje, jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Dzięki technologii Virtual Reality użytkownicy mają szansę przeniesienia się w czasie do lat 40. ubiegłego wieku, spojrzenia na miasto i jego alternatywną historię.
Audio
  • Wirtualny spacer po Warszawie, która nigdy nie powstała (Stacja kultura/Czwórka)
Wykreślona Warszawa
Wykreślona WarszawaFoto: Pictureworks

Aplikacja jest zwieńczeniem wieloletnich badań i prac rekonstrukcyjnych grupy Pictureworks. Ci fascynaci warszawskich budynków z lat 30. postanowili w wirtualnej rzeczywistości "odtworzyć" modernistyczne gmachy, które na skutek wybuchu II wojny światowej nigdy nie doczekały się realizacji.

Premiera aplikacji odbyła się w maju 2017 roku, po raz pierwszy dla uczestników European VR Congress w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem i szerokim zainteresowaniem. Od tego czasu projekt nadal się rozwija. - To linearna opowieść, dzięki której będziemy mogli podróżować po Warszawie zaglądając do miejsc, które nas interesują, ale to nie wszystko - mówił Marcin Adamski z Pictureworks.

- Dodatkowo będziemy uwikłani w fabularną przygodę, stopniowo angażując się w osobistą historię przewodnika po wirtualnym świecie. Będzie to opowieść wielokrotnego wyboru - zapowiadał na antenie Czwórki.

Czy wirtualny spacer zamieni się w grę przygodową? Jakich bohaterów będziemy mogli spotkać w tym świecie? W jakim kierunku autorzy chcą rozwinąć projekt "Wirtualnej Warszawy" i kiedy będziemy mogli zobaczyć efekty tej pracy? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marcin Adamski, Piotr Greiner (Pictureworks)

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 10.40

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Szamałek: naszą prywatność inni sprzedają w sieci

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:40
- Elektronika i nowe technologie są przydatne, ale mają też ciemną stronę, a korzystanie z nich niesie ryzyko, które próbowałem opisać w swojej książce - opowiada Jakub Szamałek, autor "Cokolwiek wybierzesz".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektoralna - kiedyś droga na zamek, dziś do kultury

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:21
- Jesteśmy dumni z naszej siedziby, gdzie dzieje się bardzo dużo, a będzie się działo jeszcze więcej - mówi dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury. - Chcemy nawiązywać do miejsca w którym jesteśmy - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 30. rocznicę wolnych wyborów na scenie Vienio, Holland i Kozyra

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 16:04
4 czerwca na Placu Defilad świętujemy wolność! Z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku w Warszawie odbędą się wystawy, koncerty, debaty i spotkania dla najmłodszych. 
rozwiń zwiń