X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmowy Demakijaż według testu Bechdel-Wallace

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 19:20
Festiwal Kina Kobiet "Demakijaż" w Lublinie odbędzie się w dniach od 23 do 27 października 2019 roku. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem "Siostrzeństwo".
Audio
  • Co w programie Festiwalu Kina Kobiet Demakijaż? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

Nigdy "siostrzeństwo" nie istniało bardziej niż w 2019 roku. Widać naszą siłę, to, jak zaczynamy się jednoczyć i wspólnie działać Joanna Bednarczyk

- Demakijaż, czyli Festiwal Kina Kobiet jest historią siostrzeństwa, wspólnych wizji i zainteresowań kinem i feminizmem - opowiada Joanna Bednarczyk i tłumaczy dlaczego mimo wszystko opisując pierwsze odsłony Demakijażu unikały słowa feminizm.

W tym roku organizatorki imprezy postanowiły opowiedzieć o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami. Pokazać opór i solidarność kobiet z różnych miejsc na świecie. I porozmawiać o trudnościach w tworzeniu więzi w patriarchalnej, nastawionej na konkurencję i rywalizację rzeczywistości. - W dużej mierze filmy, które znalazły się w programie festiwalu, będą pokazywane przedpremierowo. Przy ich wyborze kierowałyśmy się testem Bechdel-Wallace, który jest używany jako wskaźnik aktywnej obecności kobiet w treściach kultury - wyjaśnia gość Czwórki.

Aby zaliczyć ten test film lub inne artystyczne dzieło musi spełnić trzy warunki: muszą pojawić się w nim co najmniej dwie posiadające imię postaci kobiece, muszą one rozmawiać ze sobą, a rozmowa ma dotyczyć czegoś innego niż tematu mężczyzn. Według mediów zajmujących się filmem oraz społeczności tworzonych przez użytkowników i użytkowniczki baz filmowych, jedynie około połowy filmów spełnia te kryteria. 

Jakie filmy zobaczymy w Lublinie? Czy mężczyźni mogą robić "kino kobiet"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Joanna Bednarczyk (organizatorka Festiwalu Kina Kobiet)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 10.15

kul/ac

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Centrum Kultury Filmowej. "Bo jeden obraz wart jest tysiąca słów"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 16:58
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy powstało w maju tego roku. To instytucja, która ma na celu m.in. popularyzację kultury i kształtowanie świadomego widza. - Wierzymy, że filmy mogą zmieniać świat - mówiła zastępczyni szefowej CKF Katarzyna Ślesicka w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pewnego razu... w Hollywood". Tarantino robi porządki w Fabryce Snów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:05
- Z enfant terrible Hollywood Tarantino stał się szacownym klasykiem. Ale cały czas wzbudza kontrowersje i tak też jest przy okazji najnowszego filmu "Pewnego razu... w Hollywood" - opowiada krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń