Dominik Gosz i jego mewy. Sztuka inspirowana naturą

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 20:47
Architekci i projektanci, poszukując inspiracji, bardzo często spoglądają w kierunku natury. Dominik Gosz architekt którego pasją jest design, tworzy wyjątkowe ozdoby dzięki… mewom.
Audio
  • Jak swoje prace tworzy Dominik Gosz? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Yevhenii Kravchuk/Shutterstock.com

pap Andy Warhol 1200.jpg
Galerie na świecie: sztuka pośród artefaktów i amerykańska ludowość

Dominik Gosz swoje prace od początku do końca przygotowuje własnoręcznie - opracowuje koncepcje, wytwarza formy, szlifuje je. jak wspominał w rozmowie z Czwórką, jego przygoda z mewami rozpoczęła się już cztery lata temu. - Myśląc o ostatecznym kształcie mew podglądałem naturę, czyli to, jak układają się ich skrzydła w locie, czy ogony są rozpostarte, czy wręcz przeciwnie. Powstała forma, która musiała być bardzo prosta, ale zdecydowanie przypominająca naturalnego ptaka - wspominał artysta. Jak podkreślał chce, by jego mewy były dynamiczne. - Mewa, podwieszana pod sufitem, jest produktem oglądanym ze wszystkich stron, musi więc wyglądać dobrze z przodu i z tyłu, ale też z góry i dołu. Bardzo istotne jest jak otula ją światło, a także, jakie mewy dają cienie na ścianach pomieszczenia.

Jak tworzy swoje prace Dominik Gosz? Jakich technik używa i jak chce rozwijać swoje prace? O tym w nagraniu materiału reporterskiego Dominiki Klimek. A jaki związek z mewami Dominika Gosza mają motyle w dziecięcych pokojach?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 10.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anda Rotenberg i Mirosław Bałka na otwarcie domu kultury OP ENHEIM

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:19
W październikowy weened (20-21.11) otwarta została wystawa "1/1/1/1/1", która jest wynikiem współpracy kuratorki Andy Rottenberg i polskiego artysty Mirosława Bałki. Prace rzeźbiarza otworzyły program artystyczny nowej instytucji kultury zlokalizowanej w centrum Wrocławia OP ENHEIM. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: sztuka pośród artefaktów i amerykańska ludowość

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 17:53
"Andy Warhol - From A to B and Back Again" to wystawa poświęcona twórczości Andy'ego Warhola mieści ponad 400 dzieł tego artysty. - To pierwsza od trzydziestu lat retrospektywa jego prac stworzona na tak dużą skalę - mówiła Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń