X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Językowy atlas zwierząt. Zofia Różycka rysuje "Zwierzyniec" prof. Jerzego Bralczyka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 17:00
Dlaczego naiwniacy to dzięcioły, a mądrale - stare wróble i co ma wspólnego robak z chrobotaniem? Na te pytania w książce "Zwierzyniec" odpowiada specjalista od słów - profesor Jerzy Bralczyk, a Zofia Różycka dodaje do tego rysunkowy komentarz.
Audio
  • Jaki jest "Zwierzyniec" prof. Jerzego Bralczyka (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Matt Gibson/Shutterstock.com

Czytaj także
Agata Napiórska Kasia Dydo.jpg
"Jak oni pracują II". Ta książka obala mit twórcy-freelancera

Najnowsza książka profesora Bralczyka to zbiór kilkudziesięciu felietonów poświęconych przeróżnych gatunkom zwierząt żyjącym w Polsce, od kleszcza po jelenia. Teksty Profesora ilustracjami opatrzyła Zofia Różycka. - Próbowałam odwzorować sznyt dawnych albumów zwierzęcych czy roślinnych. Rysunki wykonałam akwarelą i ołówkiem, zachowałam delikatne żółtawe tło, żeby podkreślić starość papieru i wykonałam kaligraficzne napisy - opowiada. - Jedyne co mnie ograniczało przy tej pracy to liczba ilustracji, więc pogrupowałam bohaterów tej historii pod względem nazwy albo gatunku - dodaje.


Czytaj także
shutterstock detektyw komiks 1200.jpg
Niech żyje komiks. I ilustracja

Artystka przyznaje, że zachwycają ją ptaki że swoim umaszczeniem, ale najwięcej serca włożyła w grupę łasicowatych. - Przypominały mi mojego kundla jamnikowatego. Uznałam nawet, ze są z jednej rodziny - tłumaczy ze śmiechem.

Co było największym wyzwaniem dla ilustratorki? Czy można "pokochać" kleszcze? Jak wyglądał tarpan? O tym m.in. w materiale Oli Opali.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 10.45

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Czytanie. Nowe nowele wciąż są pisane

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 12:34
7 września poraz ósmy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W ramach akcji Narodowe Czytanie cała Polska przeczyta nowele znamienitych pisarzy. W Czwórce sprawdzamy też, jakie opowiadania pisane są dzisiaj i kto je pisze. 
rozwiń zwiń