X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieciństwo w sztuce. Wspomnienia i czas z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:40
- W czasie ciąży przyszedł mi do głowy obraz, chciałam namalować siebie w tym odmiennym stanie - wspomina Magdalena Bielesz. - Ciąża skojarzyła mi się z piłką plażową, chciałam to namalować. Co siadałam do sztalugi, to Maurycy mi się naprężał w brzuchu i zupełnie nie pozwalał pracować - dodaje. 
Audio
  • Magdalena Bielesz opowiada o wspólnej z synem wystawie "Rytuały przejścia. Gry planszowe" (Stacja Kultura/Czwórka)
Plakat promujący wystawę
Plakat promujący wystawęFoto: mat. promocyjne

Obraz o którym wspomina artystka powstawał dwa lata. Dziś jest dla niej główną częścią wystawy "Rytuały przejścia. Gry planszowe" w Miejscu Projektów Zachęty. - Podczas malowania próbowałam oszukać Maurycego w brzuchy, zmieniałam miejsca, pozycje.

Gdy syn Magdaleny Bielesz podrósł artystka starała się go zainteresować tym co robi. - Braliśmy kredki, rysowaliśmy i tak właśnie powstały gry planszowe - wyjaśnia. - Dziś Maurycy przeszedł w granie w przestrzeni, budowanie miast z klocków, jedno jest w salonie, drugie u niego w pokoju, one się łączą - opisuje. - Zaś ostatnia jego gra jest na wystawie - to już jest praca figuratywna, jest miasto, tramwaj warszawski, napis Hollywood, ulica Piękna. 

Warto wiedzieć, że temat dzieciństwa nie pojawił się w pracach Magdaleny Bielesz wraz z dzieckiem, a interesuje ją od lat. Wszystko przez to, że nie chodziła do przedszkola ani do żłobka, a całe dnie biegała po parku. - Ten czas wydawał mi się bardzo magiczny - wspomina. A jak macierzyństwo zmieniło jej sztukę? Czy już nazywa swego syna artystą? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Magdalena Bielesz (artystka)

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 11.14

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziary. Z więzienia, wojska, rejsu do Zachęty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:20
Nad swoją najnowszą wystawą, w warszawskiej Zachęcie, Maurycy Gomulicki pracował 11 lat. Obok ekspozycji "Dziary" powstało dwa tysiące fotografii dokumentujących to zanikające zjawisko nieprofesjonalnych tatuaży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu". Sztuka ruchu w BWA Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:27
BWA Wrocław Główny to nowe miejsce na mapie tego miasta, związane ze sztuką współczesną. Powstało w 2017 roku, kiedy Wrocław nosił jeszcze tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 
rozwiń zwiń