"Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu". Sztuka ruchu w BWA Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 17:27
BWA Wrocław Główny to nowe miejsce na mapie tego miasta, związane ze sztuką współczesną. Powstało w 2017 roku, kiedy Wrocław nosił jeszcze tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 
Audio
  • "Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu" – inne myślenie o ruchu i dźwięku (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Nowa przestrzeń przypadła wrocławianom do gustu. Otworzyliśmy drugi wernisaż na antresoli Dworca Głównego. Zainteresowanie było duże, a i sama przestrzeń staje się coraz bardziej rozpoznawalna - przekonywała Magdalena Zamorska, jedna z kuratorek wystawy. 

- "Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu" to dźwiękowo-choreograficzna wystawa. W jej ramach artyści podejmą próbę opisania dźwięku i ruchu za pomocą instalacji i działań artystycznych - mówiła.

Organizatorzy postanowili podzielić wystawę na dwa cykle: pierwszy nawiązuje do percepcji dźwięku, drugi, który będziemy mogli zobaczyć już w maju, będzie skupiony wokół zagadnień związanych ze współczesną choreografią. - W ramach drugiego cyklu wystawy zobaczymy cztery niezależne choreografki, które oprócz swoich badań nad ruchem podejmą próbę opisania zjawiska ciszy i braku dźwięku - zapowiadała.

Co jeszcze zobaczymy w ramach działań artystów rezydujących w BWA Wrocław? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Magdalena Zamorska (kuratorka wystawy)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 10.40

ac/pj

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń