Polecamy książki. Stephen King - "Instytut"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:33
"Instytut", najnowszy thriller Stephena Kinga, to powieść, w której mistrz horroru powraca do motywów znanych ze swoich najlepszych książek - "To" i "Podpalaczki". 
Audio
  • O książce "Instytut" Stephena Kinga opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka
Okł.  książki Instytut
Okł. książki "Instytut"Foto: mat. pras.

zimowe nawiedzenie 1200.jpg
Polecamy książki. Dan Simmons - "Zimowe nawiedzenie"

Luke Ellis, 12-latek, budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono. To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. Wszyscy prędzej czy później trafią znikają i ślad po nich ginie. - Tej książce zarzucano, że King znowu powtarza w niej swoje stałe motywy, m.in. motyw dzieci obdarzone paranormalnymi mocami, i to, że za akcją stoi jakiś ogólnoświatowy spisek - mówiła Kinga Michalska. - Ale Stephen King sam siebie nazywa rzemieślnikiem i nie twierdzi, że kiedykolwiek pisał rzeczy szalenie oryginalne. Ale to się sprawdza. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Jak podkreślała, ta powieść ma także odniesienia polityczne. Jakie? I dlaczego warto przeczytać tę książkę? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura" 

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka książek)

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 11.40

kd/ac

Czytaj także

"Kolor milczenia". Czy warto pamiętać wszystko?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 16:44
"Kolor milczenia" to ekscytująca mieszanka kryminału i sagi rodzinnej, której tragiczna przeszłość i głęboko skrywane sekrety po latach wychodzą na jaw.
rozwiń zwiń