Linia Nocna pracuje nad nową płytą. "Wpuścimy mrok"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:30
Po pracowitym lecie Linia Nocna nie zwalnia tempa i pracuje nad materiałem na drugą płytę. - Siedzimy na kabackim poddaszu i piszemy piosenki. W sumie mamy już pięćdziesiąt szkiców utworów, teraz musimy zastanowić się, które "nie rokują" - opowiada Monika Mimi Wydrzyńska. 
Audio
  • Monika Mimi Wydrzyńska o planach wydawniczych Linii Nocnej (Stacja Kultura/Czwórka)
Linia Nocna i Kuba Badach
Linia Nocna i Kuba BadachFoto: mat. promocyjne/Michał Kisielewski

Nowy album ukaże się wiosną 2020 roku. - Zmieniliśmy metodę pracy i teraz piosenki piszemy synchronicznie i staramy się utwór zamknąć w trakcie jednego dnia - opowiada gość Czwórki. -Jeśli zaś chodzi o brzmienie, wpuścimy więcej elektronicznego mroku - dodaje.

Singlem zapowiadającym nowy album jest "Gdziekolwiek" - utwór nagrany razem z Kubą Badachem. Za teledysk i okładkę do piosenki odpowiada Michał Kisielewski. Na planie zespołowi towarzyszyło ponad 12 psów. Udział zwierząt adoptowanych lub wciąż czekających na adopcję ma na celu pomoc w znalezieniu im domów i zwrócenie większej uwagi na ten problem, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem zimowym, najtrudniejszym dla schronisk.

Jak wyglądała współpraca z Kubą Badachem? Dlaczego padło na tego artystę? I co łączy wszystkie piosenki Linii Nocnej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Mimi Wydrzyńska (Linia Nocna)

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 11.18

kul/ac

Czytaj także

Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska z singlem "Leżałam": teraz moim celem jest działanie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:33
Światło dzienne ujrzał właśnie nowy singiel Bovskiej "Leżałam". - To uniwersalna piosenka, o tym, co dzieje się, gdy pojawia się tęsknota za czymś nieuchwytnym, o potrzebie bliskości, ważnych momentach - mówiła wokalistka.
rozwiń zwiń