Kinga Dębska: nuda nie jest znana ludziom ciekawym innych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 18:00
- Mam wrażenie, że obecna sytuacja ma nas czegoś nauczyć. Zmusić do zatrzymania się. Odnajduję się w niej całkiem dobrze - mówi reżyserka Kinga Dębska. - Myślę, że wielbicielom filmów, seriali, książek nuda teraz nie powinna grozić.
Audio
  • Reżyserka i scenarzystka Kinga Dębska o polskiej odsłonie międzynarodowego konkursu dla filmowców (Stacja Kultura/Czwórka)
Reżyserka Kinga Dębska i dziennikarka Kasia Dydo
Reżyserka Kinga Dębska i dziennikarka Kasia Dydo Foto: Czwórka

Sprawdź, czy umiesz opowiadać historie


Czytaj także
magdalena popławska storytel 1200.jpg
Chłopi 2050. Magdalena Popławska, Marcin Dorociński i Bartłomiej Topa ratują świat

Reżyserka takich filmów jak "Moje córki krowy" i "Plan B" przyznaje też, że najbliższy czas warto wykorzystać nie tylko na nadrabianie kulturalnych zaległości, ale także na zaplanowanie, jak wykorzystać wykorzystać twórczą energię. Jednym z rozwiązań może być wzięcie udziału w pierszej polskiej osłonie międzynarodowego konkursu Nespresso Talents. - To jest inicjatywa, którą popieram z calego serca. Każdy może się do niej przyłączyć, każdy może zrobić 2-3-minutowy film i przy okazji sprawdzić, czy umie opowiadać historię na zadany temat - tłumaczy.

Czytaj także: Kinga Dębska: w kinie doceniam umiejętność budowania narracji >>>

Zrób film o karmie, która zawsze wraca


Czytaj także
muzyka 1200.jpg
Seriale do słuchania - najlepsze soundtracki

Tematem tegorocznego konkursu są "Virtuous Circles". - Można to przetłumaczyć jako "karma wraca", "dobro powraca" - mówi ambasadorka i jurorka konkursu. - Temat można zinterpretować prosto i kameralnie i opowiedzieć na wiele różnych sposobów. Dokumentalnie, fabularnie albo w formie animowanej - dodaje.

Czy taki film można przygotować nie wychodząc z domu i jakim sprzętem go zrealizować? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kingą Dębską. 

Zgłoszenia do międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents można przesyłać do 25 marca.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Dębska (reżyserka, scenarzystka, pisarka, ambasadorka i jurorka konkursu Nespresso Talents)

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 11:10

kul

Czytaj także

"Jazda obowiązkowa" Ewy Kochańskiej. Co jest miarą sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 18:28
Dokumentalny film Ewy Kochańskiej, "Jazda obowiązkowa", zadebiututował przed polską publicznością w ramach 16. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nic nie ginie". Najsmutniejsza komedia roku?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:00
- Ten film pokazuje to, jak postrzegam świat. To dla mnie z jednej strony strasznie śmieszna, a z drugiej bardzo smutna sprawa - opowiada reżyserka Kalina Alabrudzińska. - "Nic nie ginie" to smutna komedia. Mój osobisty gatunek  - dodaje.
rozwiń zwiń