Powtórka z angielskiego i seriale od Anji Kraft. Czwórka w środę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 18:30
W środę w Czwórce ostatecznie wyjaśnimy jak zbudować zdanie w angielskim trybie warunkowym, polecimy aplikacje do tworzenia skomplikowanych wykresów matematycznych, a wieczorem, w muzyczną podróż zabierze Was Anja Kraft, która poza ulubioną muzyką filmową poleci filmy i seriale, które warto obejrzeć. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Breslavtsev Oleg

książki 1200.jpg
Poradnik maturzysty. "Proces" - posłuchaj w przerwie od nauki

Już o poranku w audycji "Pierwsze słyszę" zaczynamy powtórkę do matury. I nie nie byle jaką, bo w opanowaniu lektur obowiązkowych pomoże nam QebonafideW Kąciku literackim o godz. 8.30 polecamy jego interpretację wiersza "Abecadło" Juliana Tuwima.

W "Stacji Kultura "po godz. 11.00  zaprezentujemy playlistę z muzyką do nauki – tym razem dziennikarz muzyczny Maken przygotował playlistę w gorących rytmach reggae z myślą przede wszystkim o powtórkach maturalnych z  języka angielskiego. Playlisty można znaleźć na stronie internetowej Czwórki. 

W powtórkach do matury w audycji "Stacja nauka" po godz. 12.00 – język angielski: powtórzymy podstawowe zasady tworzenia zdań w trybach warunkowych, a pomoże w tym Magda Drzewiecka nauczycielka angielskiego, ambasadorka programu English Teaching.  

książki literatura online internet komputer ebook 1200.jpg
Poradnik maturzysty. "Ferdydurke" - gęba, forma, 4 narratorów i 1 bohater

godz. 15.45 zapraszamy do wysłuchania 15. odcinka radiopowieści „Lalka” Bolesława Prusa w adaptacji Anny Borkowskiej, w wykonaniu m.in. Stanisława Brudnego, Krzysztofa Gosztyły, Krzysztofa Kolbergera, Mirosławy Dobrawskiej, Izabelli Bukowskiej, Jacka Rozenka, w reżyserii Andrzeja Jarskiego.

Z kolei po godz. 17.30 Kuba Marcinowicz w audycji "TOP" przetestuje aplikacje przydatne w nauce matematyki, zwłaszcza  przy bardziej zaawansowanych równaniach i rysowaniu wykresów. 

W "Strefie sportu" o godz. 21.30 zapraszamy na spotkanie z arcymistrzem szachowym Maćkiem Klekowskim - szachy wyrastają na sport numer jeden w dobie koronawirusa. Na platformach internetowych, na których można rozgrywać poszczególne partie i całe turnieje, ruch w ostatnich tygodniach zwiększył się o ponad 40%. Organizowane są także m.in. turnieje o Puchar Polski i Internetowe Mistrzostwa Polski. Czas więc nauczyć się grać w szachy. 

pap_Wajda_Wesele_1200.jpg
Poradnik maturzysty. Jak czytać "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego?

"Noc Rezydentów" po godz. 22.00 tym razem w specjalnej filmowej odsłonie: Anja Kraft - Djka,  rezydentka warszawskiego klubu 999, związana także z Instytutem - zaprezentuje utwory pochodzące z soundtracków do filmów i seriali, a przy okazji pojawią się także rekomendacje co warto obejrzeć.  

Czytaj także

Widżeje - to oni robią z koncertów widowiska

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 11:35
Kuba, Michał i Tomek, czyli Visual Family Collective, to widżeje, którzy odpowiadają za wizualizacje na Czwartej Scenie Czwórki podczas odbywającego się 8 i 9 września Up To Date Festival w Białymstoku. W Czwórkowym "TOP" artyści zdradzają tajniki swojej profesji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefan Banach: niepokorny geniusz, skandalista i ekscentryk

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 10:47
Stefan Banach uznawany jest za jeden z najtęższych umysłów światowej matematyki i jeden z filarów Lwowskiej Szkoły Matematycznej. O geniuszu polskiego matematyka rozmawialiśmy z autorek książki "Genialni. Lwowska szkoła matematyczna" Mariuszem Urbankiem.
rozwiń zwiń