Co robimy w zamknięciu? Odpowiedź w nowym serialu w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 12:00
- To serial dla wszystkich, którzy wierzą, że każdą sprawę można załatwić jutro - mówi Ireneusz Grzyb, scenarzysta, reżyser i montażysta dostępnego w internecie serialu "Co robimy w zamknięciu".
Audio
  • Co robimy w zamknięciu? Nowy polski serial w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: RTimages/Shutterstock.com

Zobacz
żmuda trzebiatowska 1200.jpg
Marta Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

Serial opowiada historię młodych ludzi, którzy - odcięci od świata z powodu pandemii - starają się zdalnie załatwić to, czego nie udało się im zrobić przed zamknięciem. - W życiu każdego bohatera, także tego drugoplanowego, kwarantanna coś przerwała albo zmusiła do bycia w sytuacji, w której nie mają ochoty się znajdować - opowiada Grzyb. - Niewykluczone jednak, że pojawią się postaci, które cieszą się z izolacji - dodaje. 

W postać Anety wciela się Agata Różycka. - Moja bohaterka tuż przed pandemią postanowiła rozstać się z chłopakiem Julkiem. Jednak przez cały zamęt związany z kwarantanną może to zrobić tylko przez kamerkę internetową. I wtedy okazuje się, że rozstanie online wcale nie jest takie proste - opowiada. 

Czytaj także
Piotr Bondyra PAP 1200.jpg
Piotr Bondyra jako Jonasz w "katolickim Netfliksie"

Każdy odcinek to rozmowy wideo nagrywane przez aktorów w ich mieszkaniach. - W moim przypadku telefon, którym się nagrywam, przymocowany jest taśmą izolacyjną do statywu zrobionego z książek - śmieje się Weronika Łukaszewska, która gra Walerkę, przyjaciółkę Anety. 

Zaangażowani w projekt artyści na planie serialu pełnią różne funkcje. Reżyser jest także scenarzystą i montażystą, a Agata Różycka gra i odpowiada za scenografię oraz kostiumy. Jak dotąd w sieci dostępne są cztery odcinki serialu "Co robimy w zamknięciu". Kolejne publikowane będą w środy i soboty - zawsze o godz. 22.00. - Możliwe, że nagramy tyle odcinków ile jest w "Modzie na sukces" - śmieją się twórcy serialu, ale przyznają, że tęsknią już za bezpośrednim kontaktem z widzami.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 21.04.2020

Godzina emisji: 10:15

kul/kd/pj

Czytaj także

Seriale na kwarantannę poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:50
- Punkt wyjścia dla tego serialu jest naprawdę hardcore'owy - mówi Kaja Klimek. - W "Death Note" licealista Light odnajduje tajemniczy notes, dzięki któremu można uratować świat, albo uśmiercić swoich największych wrogów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale - w czasie izolacji nadrabiamy zaległości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:41
"Unorthodox", "Noughts + Crosses" i nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Kaja Klimek obok serialowych nowości, w opowieściach szuka też ukojenia. 
rozwiń zwiń