Seriale stare, nowe i "kwarantannowe" poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:00
- W ramach nadrabiania zaległości spod znaku "przeleżałam 10 lat pod śniegiem, ale właśnie się obudziłam" zaczęłam oglądać serial "Mr. Robot" w reżyserii Sama Esmaila i przyznaję, że to "sztos" - mówi Kaja Klimek.
Audio
  • Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)
AUSTIN 2016 rok - pokaz serialu Mr. Robot podczas festiwalu  SXSW
AUSTIN 2016 rok - pokaz serialu „Mr. Robot” podczas festiwalu SXSW Foto: stock_photo_world/Shutterstock.com

Czytaj także
scott pilgrim shutterstock 1200.jpg
Kino domowe. Komiksy bez superbohaterów

Głównym bohaterem serialu jest Elliot Alderson - młody, aspołeczny haker nastawiony negatywnie do wielkich korporacji. Jego problemy emocjonalne znacznie utrudniają kontakty międzyludzkie, a najłatwiejszą drogę do "kontaktu" z innymi bohater odnajduje w hakowaniu ich komputerów. Za dnia Elliot jest niewyróżniającym się pracownikiem korporacji, a w nocy hakerem walczącym o wolność społeczeństwa. Pierwszy sezon "Mr. Robota" trafił do sieci w 2015 roku. Produkcja otrzymała dwa Złote Globy i 43 nominacje do innych prestiżowych nagród. - Dla mnie ten serial jest interesujący m.in. ze względu na sposób realizacji, który uwzględnia stany emocjonalne bohatera. Jego świadomość dzieli się na kilka poziomów, on sam często odkleja się od rzeczywistości i to na ekranie "jest ubrane" w efektowne wizualizacje i w odpowiednią formę - opowiada krytyczka filmowa. 

Zobacz zwiastun

Posłuchaj
shutterstock cate blanchett 1200.jpg
Serialowe hity: "Mrs. America", "The Last Dance" i "The Midnight Gospel"

"Nie dotrwasz do trzeciego odcinka"

Kaja Klimek dzieli się także spostrzeżeniami na temat najnowszej produkcji Netflixa "The Eddy" z Joanną Kulig. - Wiem, że są tacy, którym ten serial się podoba, ja należę jednak do obozu "nie dotrwasz do trzeciego odcinka" - tłumaczy. - Wynudziłam się okrutnie i nadal się zastanawiam, co poszło tam nie tak. Bo mamy dynamiczną pracę kamery, sporo się tam dzieje, intryga zagęszcza się, ale to kompletnie ze mna nie rezonuje - przyznaje rozmówczyni Kasi Dydo.

Zobacz zwiastun

Wzorcowy ciffhanger z YouTube'a


Zobacz
drzwi shutterstock 1200.jpg
Co robimy w zamknięciu? Odpowiedź w nowym serialu w sieci

W audycji opowiadamy także o polskim serialu na czas kwarantanny, czyli "Co robimy w zamknięciu". - Serial ma dziesięć odcinków, które można oglądać na YouTubie. Finał pojawił się kilka dni temu i zmroził wszystkich widzów, którzy teraz czekają na drugi sezon. Krótkie, wciągające odcinki i potężny cliffhanger na koniec - podsumowuje Kaja Klimek.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 10.16

kul/kd

Czytaj także

"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:50
- Ten serial z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy nie oglądali "Breaking Bad". Bo jeśli oglądali, to będa rozczarowani - opowiada o "Ozark" Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale - w czasie izolacji nadrabiamy zaległości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:41
"Unorthodox", "Noughts + Crosses" i nostalgiczny powrót do dzieciństwa. Kaja Klimek obok serialowych nowości, w opowieściach szuka też ukojenia. 
rozwiń zwiń