W Polsce powstaje największe na świecie wirtualne kino

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 17:53
Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań i emocji, jakie wywołuje sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom wspólnego doświadczenia kultury, Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEKINO.PL.
Audio
  • Doświadczenie kina we własnym Domu. Sprawdź platformę e-kino (Stacja kultura/Czwórka)
Kino zamknięte z powodu koronawirusa - zdj. ilustracyjne
Kino zamknięte z powodu koronawirusa - zdj. ilustracyjneFoto: David Jensen/PAP/EPA

Małe, z klimatem i ambitnym repertuarem - to za kinami studyjnymi duża część z nas tęskni najbardziej. Sieć Kin Studyjnych "Moje kino" chce skrócić dystans między widzem a salą kinową, tworząc w sieci przestrzeń, w której możemy doświadczać filmowych emocji wraz z innymi. Kina, zwłaszcza te niekomercyjne, od miesięcy nie goszczą widzów, a ci ostatni pozbawieni są możliwości sięgania po nowości kinowe. Nowa platforma online ma łączyć cechy serwisów VOD i tradycyjnego kina.

Jak mówiła pomysłodawczyni projektu Kinga Dołęga-Lesińska głównym sponsorem kina studyjnego jest widz, jeśli ten nie przychodzi do kina, nie ma się ono z czego finansować. Na razie nie wiemy, kiedy kina zostaną otwarte, a sytuacja wróci do normalności. Do tego czasu możemy korzystać z nowej platformy, za której pośrednictwem w promocyjnej cenie kupimy bezterminowy bilet na premierę kinową do wybranego kina studyjnego. Sami możemy zdecydować, które kino chcemy w ten sposób wesprzeć. Więcej informacji w rozmowie i na stronie platformy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Dołęga-Lesińska 

Data emisji: 18.05.2020

Godzina emisji: 11.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Horyzonty przyłączają się do akcji #zostanwdomu. Premiery kinowe bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:07
Przyłączając się do akcji #zostańwdomu, Nowe Horyzonty polecają 10 znakomitych filmów dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Wszystkie tytuły są dostępne legalnie on-line. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Extras", "Spisek przeciwko Ameryce" ,"Giri/Haji" - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:07
Bez pośpiechu, w dresie lub piżamie, dowolną ilością popcornu i ulubionych przekąsek zachęcamy do pozostania w domu i nadrobienia zaległości serialowych. Wśród propozycji od Kai Klimek z którą połączymy się na żywo za pośrednictwem Skype znajdą się produkcje, na które warto poświęcić wolny czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 10:06
- Serial "Zostań w domu" to totalnie spontaniczna akcja. Po prostu po kilku dniach siedzenia razem w domu. Kamil chyba nie mógł wytrzymać, że będę mu zlecać kolejne prace domowe, sprzątanie piwnicy itd., więc wymyślił serial, żeby mnie i siebie czymś zająć - opowiada Marta Żmuda-Trzebiatowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń