Kaja Klimek poleca seriale: "Snowpiercer", "Homecoming", "Wielka"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:50
W sieci zadebiutował nowy serial. To "Wielka" ze scenariuszem, nominowanego do Oscara za "Faworytę", Tony’ego McNamary i Elle Fanning w roli carycy Katarzyny. - Dawno nie widziałam tak świetnie napisanego, doskonale zagranego, zabawnego i uroczego serialu - przyznaje Kaja Klimek.
Audio
  • Seriale poleca Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)
Elle Fanning na festiwalu w Cannes - 2019 rok
Elle Fanning na festiwalu w Cannes - 2019 rokFoto: taniavolobueva/Shutterstock.com

Czytaj także
sofia coppola 1200.jpg
Sofia Coppola - specjalistka od nieoczywistych sprzężeń

Przekleństwa niewinności

"Wielka" pokazuje drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od nikomu nieznanej młodej romantyczki i outsiderki do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. - Sytuacja, w której znalazła się Katarzyna po przybyciu na carski dwór przypomina tę, którą znamy z "Marii Antoniny" Sofii Coppoli. Oto młoda i niewinna dziewczyna zderza się z niebezpiecznym, zdeprawowanym i zacofanym światem, w którym musi zdefiniować się na nowo - opowiada krytyczka filmowa. - Serial jest baśniowy i satyryczny, jeśli zaś chodzi o historyczne fakty, to wykorzystuje tylko wybrane. Ale nie powinno to nikogo dziwić, skoro punktem wyjścia dla "Wielkiej" była "Faworyta" - dodaje.

Zobacz zwiastun

Zobacz
Ben Is Backe Powrót Bena Best Film 1200.jpg
"Powrót Bena". Matczyna miłość Julii Roberts

"Mr. Robert" na kozetce u Julii Roberts

W sieci dostępny jest już także drugi sezon "Homecoming" - politycznego thrillera z Julią Roberts w jednej z ról głównych. Grana przez nią bohaterka - Heidi Bergman pracuje jako opiekunka społeczna w Homecoming, ośrodku pomagającym powrócić do życia byłym żołnierzom. - Twórcą tego serialu jest Sam Esmail, człowiek odpowiedzialny za "Mr. Robota" - opowiada gość Czwórki. - Jest tu mnóstwo eksperymentów formalnych, których nie znajdziemy w innych telewizyjnych produkcjach i jest sama Roberts, która niechętnie angażuje się w takie przedsięwzięcia, a tu - jako psychologiczna opiekunka żołnierzy, która ma problemy z pamięcią - wypada rewelacyjnie - ocenia rozmówczyni Kasi Dydo.

Zobacz zwiastun

Zobacz
PARASITE_2 ok.jpg
"Parasite". Nowy film ulubieńca Quentina Tarantino

Pociąg, który wiózł rewolucję

W 2013 roku na ekrany kin wszedł "Snowpiercer" Bonga Joon-ho, czyli opowieść o buncie, zemście klasowej, granicach moralnych doprawiona bezwzględną przemocą i czarnym humorem oraz surrealizmem uosabianymi przez Tildę Swinton. - Serial odbiega od tego, co zaproponował Bong Joon-ho i skręca w stronę kina gatunkowego - mówi Klimek. - Zapowiada się ciekawie, ale warto sięgnąć po fabularny pierwowzór - zachęca krytyczka. 

Zobacz zwiastun

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 28.05.2020

Godzina emisji: 10.16

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"The Eddy". Joanna Kulig gra u reżysera "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 14:00
Dziś w sieci odbędzie się premiera pierwszej telewizyjnej produkcji reżysera Damiena Chazelle'a. - Na casting do serialu "The Eddy" aktorka pojechała z torbą, w której miała przygotowane rzeczy na porodówkę. Zanim na świecie pojawiło się jej pierwsze dziecko, rolę miała już w kieszeni - śmieje się Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy z wielkiego miasta poleca krytyk Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:40
Choć powinno być tłem, często staje pełnoprawnym bohaterem opowieści. Tym razem Łukasz Muszyński poleca filmy, w których kluczową rolę grają miasta z całego świata.  
rozwiń zwiń