Polecamy książki - Andrew Caldecott "Miasteczko Rotherweird"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 14:15
Powieść brytyjskiego pisarza Andrew Caldecotta "Miasteczko Rotherweird" to opowieść utrzymana w klimacie Harry'ego Pottera, stanowiąca połączenie powieści fantastyki z kryminałem i powieścią historyczną.
W świat bajki zabiera nas nie tylko tekst opowieści, a także ilustracja.
W świat bajki zabiera nas nie tylko tekst opowieści, a także ilustracja.Foto: Pixabay

- Autor miał zostać wziętym prawnikiem, ale zaczął interesować się najpierw teatrem, a potem historią Anglii. Tak powstało "Miasteczko Rotherweird" - opowiadała Kinga Michalska.

Posłuchaj
08:20 2020_06_23-11-37-31_STACJA KULTURA.mp3 O książce Andrew Caldecotta "Miasteczko Rotherweird" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)

 

To historia o 12 dzieciach, które - w XVI wieku - mając niewiarygodne talenty i nadprzyrodzone moce zostały wygnane przez królową Elżbietę I do tytułowego miasteczka Rotherweird. - To już nie tylko opowieść o szkole i magii, co stało się prawdopodobnie przyczynkiem do porównywania tej książki z historią legendarnego czarodzieja, ale przede wszystkim o bardzo tajemniczym, złowrogim i fascynującym mieście, w którym nadal, po wielu latach obowiązuje prawo, w myśl którego nikomu nie wolno badać jego historii - tłumaczyła Kinga Michalska.

Czytaj także: 


Wiele lat później do miasta przybywa tajemniczy nauczyciel, a także pewien bogacz, który postanawia wyremontować lokalny hotel, i wówczas w Rotherweird zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. - Obaj naruszają zasady i próbują badać przeszłość miasteczka, czyli odkryć sekrety - tłumaczyła Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki

Na polskim rynku ukazała się dotychczas pierwsza z trzech części "Miasteczka Rotherweird". - Szkoła staje się punktem wyjścia do opowieści o wielu róznych mieszkańcach i miejscach obecnych w świecie wykreowanych przez autora - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. - Poznajemy miejscowego ogrodnika, który hoduje przedziwne rośliny, bliźniaków-wynalazców. Jest człowiek-łasica, człowiek-drzewo, motyle o ptasich skrzydłach. To świat między fantastyką a baśnią, flora i fauna są bardzo malownicze. Wszystko opisane jest bardzo spójnie - tłłumaczyła Kinga Michalska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki - "Testamenty" Margaret Atwood

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:49
- Margaret Atwood chciała pokazać straszliwy reżim, który jednak można obalić dzięki sile jednostek - mówi Kinga Michalska o książce "Testamenty" Margaret Atwood.
rozwiń zwiń