8 kobiet - wystawa po izolacji

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 13:34
8 artystek, po trzech miesiącach izolacji, zdecydowało się na wspólną wystawę. Na ścianach studia 3one33 zawiśnie po jednej pracy każdej z nich, resztę można będzie dotknąć. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Hunter Bliss Images

- Gdy się spotkałyśmy to zadziało się bardzo dużo dobrego, dużo pozytywnej energii. To wszystko zawdzięczamy temu, że mimo iż jesteśmy bardzo indywidualnymi osobowościami, to znamy się od wielu lat - mówi Joanna Świerczyńska o spotkaniu 8 artystek. - Na hasło Kasi Januszko, pomysłodawczyni całej akcji, przystąpiłyśmy do działania. Okazało się, że Barbara Falender, Joanna Stańko, Kasia Januszko, Anna Bimer, Teresa Starzec, Hanna Pyrzyńska, Magda Wdowicz-Wierzbowska i ja, Joanna Świerczyńska umiemy działać razem. Spotkałyśmy się 7 czerwca na Brzozowej i podjęłyśmy decyzję, że po tak długim czasie zamknięcia i pracy indywidualnej w pracowniach, czas na wystawę - dodaje. 

Posłuchaj
06:57 czwórka stacja kultura 30.06.2020 8 kobiet.mp3 O wystawie 8 kobiet opowiada jedna z artystek, Joanna Świerczyńska (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Cytatem, który przyświeca wystawie są słowa "Art is the only way to run away without leaving home" (Sztuka to jedyny sposób by uciec, bez jednoczesnego porzucania domu). - Artysta jest przyzwyczajony do tego, że pracuje w samotności. Często jest to jego pracownia, jego dom. Jest zdyscyplinowany wewnętrznie i skupia się - wyjaśnia gość Czwórki. - Mimo to dla mnie ostatnie 3 miesiące nie były sytuacją łatwą, ta izolacja była nam narzucona. Z wielką przyjemnością odnajdujemy siebie w tej wspólnej wystawie - dodaje. 

Opublikowany przez Natalię Bimer Czwartek, 25 czerwca 2020

Joanna Świerczyńska podkreśla, że będzie to dość nietypowa wystawa. Na ścianach zawiśnie po jednej z prac każdej artystki, reszta będzie prezentowana na stołach. Wśród 8 kobiet znajdują się rzeźbiarki, malarki, fotografki, rysowniczki czy graficzki. - To co nas łączy, to wspólne doświadczenie pokoleniowe - mówi gość Kasi Dydo. - W większości jesteśmy przedstawicielkami średniego i starszego pokolenia artystek. Dopingujemy się i wspieramy w różnych trudnych sytuacjach. Łatwo nam się dogadać, podobnie podejmujemy wyzwania, nie grymasimy - dodaje. 

Wernisaż wystawy 8 kobiet odbędzie się 9 lipca w studiu 3one33, w Warszawie, na Brzozowej 31/33.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Joanna Świerczyńska (artystka)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 11.34

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie na świecie. Sztuka amerykańska, film niemiecki i ożywione freski Tove Jansson

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 16:03
Większość instytucji kultury - w Polsce i na świecie - została ponownie otwarta dla zwiedzających, dzięki czemu nie musimy już ograniczać się do obcowania ze sztuką tylko i wyłącznie w sieci. Ale zawsze mamy wybór i szansę, żeby bez ruszania z domu sprawdzić, co dzieje się w muzeach i galeriach na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: poszerzanie horyzonów muzycznych i modowych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 17:30
Australia, Francja, Irlandia i Islandia tym razem znalazły się na trasie Ady Janiszeskiej, która przemierza sieć i świat w poszukiwaniu ciekawych wystaw.
rozwiń zwiń