Aleksandra Radomska o książce "Mam wątpliwość": sarkazm do walki z rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 16:00
- Sarkazm w starciu z rzeczywistością pomagam mi. Zwłaszcza wtedy, kiedy wiem, że nie jestem z nią równa - mówi blogerka i aspirująca komiczka Aleksandra Radomska. 1 lipca ukazała się jej książka "Mam wątpliwość".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com

Dużo złego działo się przez ostatnie miesiące, moja książka jest po to, żeby utulić Radomska

- Koronawirus spowodował, że musiałam zaciągnąć ręczny. W natłoku pracy nad książką, spotkań i różnych spraw, życie pokazało mi, że nie tylko teraz nic nie muszę, ale wręcz, że nie mogę nic zrobić. Rzeczywistość usunęła się na drugi plan i mogłam skoncentrować się na pisaniu - wspomina autorka. - Dziś - w dniu premiery - czuję się jakbym miała takie lepsze urodziny. Bo jest powód do świętowania, a jednocześnie nic mi się nie zmieniło na liczniku - tłumaczy.

14:25 [CZWORKA]Stacja Kultura 1 lipiec 2020 radomska.mp3 Radomska - kobieta przeciętnie nieprzeciętna (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Mam wątpliwość" to podróż po życiowych przystankach, w którą wyruszamy z plecakiem pełnym cudzych przekonań i oczekiwań. To zapis z dziennika pokładowego kogoś, kto bardzo się zdziwił, ale w przeżywaniu obowiązkowych punktów życiorysu po swojemu odnalazł masę frajdy. - Tak naprawdę zabieram czytelnika w podróż po jego własnych przystankach. Wracam do tego, co miało być oczywiste, bo tak nam wpajano od najmłodszych lat. Że to właściwy mężczyzna, że to dobry moment na dziecko, że to najlepszy zawód, jaki można wybrać. Wywracam to na drugą stronę, obalam, co nam wmawiano. I uspokajam tych, którzy non stop są pełni wątpliwości - wyjaśnia Radomska.  

Posłuchaj także:

Zygmunt Miłoszewski z nową powieścią. "Stoimy na krawędzi ekozagłady"

"Anioły w Ameryce". Serial, który jest aktualny od 17 lat

Radomska obnaża hipokryzję, dostrzega niezauważalne, czwarty raz wypłukuje zapomniane w pralce pranie i dzieli się tym, co rośnie w niej jak pleśń w kubku po kawie – wątpliwościami. W zalewie lukrowanych obrazów i treści przypomina, że paleta kolorów jest dużo szersza i ciekawsza, a szary to też kolor. I jedyny skuteczny filtr to perspektywa dystansu i przymrużenie, nawet zezowatego oka. - Absolutnie się nie mądrzę, a moja książka nie ma nic wspólnego z coachingiem - zapewnia rozmówczyni Kasi Dydo. - Owszem jestem blogerką i mam dla kogo tworzyć na co dzień, ale to nie było wyznacznikiem, by "Mam wątpliwość" powstała - dodaje.   

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Aleksandra Radomska (blogerka, autorka książki "Mam wątpliwość i jestem pewna tylko tego")

Data emisji: 01.07.2020

Godzina emisji: 11.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki. Peter Swanson i jego "Piękne kłamstwa"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 14:00
Thriller psychologiczny i jednocześnie powieść z gatunku domestic noir amerykańskiego pisarza Petera Swansona to historia o obsesji, zdradzie i morderstwie z zimną krwią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. Kobieta-szpieg z "Sieci Alice"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:23
Powieść amerykańskiej pisarki Kate Quinn "Sieć Alice" to porywająca historia autentycznej kobiety-szpiega z wielką wojną w tle.
rozwiń zwiń