Kaja Klimek poleca seriale: "Homemade", "Obsesja zbrodni", "30 for 30"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 11:30
Jak wyglądało życie filmowców w locdownie? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy antologii filmowej "Homemade". - Jest bardzo prawdopodobne, że to będzie dokument epoki - mówi Kaja Klimek. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/wutzkohphoto

Posłuchaj
17:26 [CZWORKA]Stacja Kultura 2 lipiec 2020 serial.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

Obrazki z czasów pandemii

Wśród zaproszonych do współpracy artystów znaleźli się m.in. Paolo Sorrentino, Ladj Ly, Nadine Labaki i jej mąż Khaled Mouzanar, ale też Kristen Stewart czy Maggie Gyllenhaal, a za całość odpowiada Pablo Larrin. - Twórca "Jackie", który teraz pracuje nad filmem o Lady Di, skrzyknął koleżanki i kolegów z samego czubka filmowego krzewu i zadał pracę domową - opowiada krytyczka filmowa. - Kristen Stewart na przykład zrobiła krótki metraż o swojej bezsenności. 

"Homemade" / Netflix

"Obsesja zbrodni", czyli śledztwo śledztwa

Zapis dziennikarskiego śledztwa w sprawie brutalnego seryjnego gwałciciela i mordercy zrealizowany na podstawie książki Michelle McNamary to nowa dokumentalna propozycja HBO. - "Obsesja zbrodni" opisuje prawdziwą historię najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA a także śledztwa śledztwa, jakie w jego sprawie przeprowadziła pisarka i dziennikarka Michelle McNamara - mówi gość Czwórki. - W tym serialu mniej interesuje mnie szukanie mordercy, a bardziej to, jak McNamara jako autorka, mocno się w to zaangażowała.

"Obsesja zbrodni" / Film Planet Polska

Przez pryzmat sportu o świecie

Założeniem cyklu "30 for 30" jest to, by reżyserzy, wśród nich wybitni filmowcy i znane postaci show-biznesu opowiadały historie, które wpłynęły na świat sportu w ciągu ostatnich 30 lat i jednocześnie są bliskie autorom z powodów osobistych. - To takie kulturalno-społeczno-polityczne kombo, bo te opowieści wykraczają dalego poza strefę sportu. Ta seria to naprawdę genialna sprawa, a niektóre filmy zrobione w ramach projektu są doceniane na najważniejszych festiwalach filmowych - wyjaśnia rozmówczyni Kasi Dydo. 

"Tommy" /ESPN

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 02.07.2020

Godzina emisji: 10.16

kul/kd

Czytaj także

Seriale, które przekraczają granice: "Euforia", "S-Town", "Line of duty"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 14:40
- Seriale to nie jest domena tylko telewizji czy serwisów streamingowych, ale także radia. "S-Town" jest arcydzydziełem w tej klasie - zapewnia dziennikarka i krytyczka filmowa Kaja Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale stare, nowe i "kwarantannowe" poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:00
- W ramach nadrabiania zaległości spod znaku "przeleżałam 10 lat pod śniegiem, ale właśnie się obudziłam" zaczęłam oglądać serial "Mr. Robot" w reżyserii Sama Esmaila i przyznaję, że to "sztos" - mówi Kaja Klimek.
rozwiń zwiń