Fotofestiwal. Kim są kolekcjonerzy zdjęć?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 12:00
- Na wystawie "Oo’s & iii’s" pokażemy kolekcję zdjęć W.M.Hunta. Na fotografiach oczy, głowy, twarze i sylwetki ludzi układają się na kształt tytułowych "oo" oraz "ii" - zapowiada kuratorka Fotofestiwalu w Łodzi, Justyna Kociszewska. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jarmoluk/Pixabay

Zaproszeni na Fotofestiwal kolekcjonerzy są w pewnym sensie kuratorami swoich wystaw, które będzie można obejrzeć także online Franek Ammer

Program tegorocznej odsłony będzie skupiać się wokół nietypowych, autorskich, odważnych kolekcji fotograficznych. Poznamy sylwetki niezwykłych kolekcjonerów, którzy przez lata budowali unikatowe zbiory oparte o niekonwencjonalne kryteria i często pochodzące z zaskakujących źródeł. - Nasz "kolekcjoner" nie jest bogatym panem w drogim garniturze, który sztukę traktuje jak inwestycję, tylko pochłoniętym przez pasję freakiem, który pierwsze zdjęcia przechowywał w worku na śmieci - opowiada Justyna Kociszewska.

Posłuchaj
12:00 [CZWORKA]Stacja Kultura 29 lipiec 2020 fotofestiwal.mp3 Oryginalne zdjęcia i charyzmatyczni kolekcjonerzy - co jeszcze w programie Fotofestiwalu? (Stacja Kultura/Czwórka)

 


Zobacz także
jacenty_dedek_portretprowincji_pl_009.jpg
"Życie zawieszone między czasem". Jacenty Dędek sfotografował polską prowincję

Kuratorzy festiwalu podkreślają, że dzięki determinacji i oryginalnemu gustowi kolekcjonerów powstały nieoczywiste opowieści o współczesnym społeczeństwie i przełomowych momentach w historii XX i XXI wieku. - W programie głównym festiwalu zaprezentujemy m.in. zbiory Fortepanu - wolnej od praw autorskich węgierskiej biblioteki amatorskich fotografii cyfrowych, która obejmuje ponad 120.000 zdjęć - opowiada Franek Ammer. - Na wystawie "Przyszłość należy do Ciebie" będzie można zobaczyć fascynujące, czarująco piękne, prywatne zdjęcia ukazujące prozaiczne chwile z życia codziennego mieszkańców Europy Wschodniej.

Posłuchaj także:

Fotofestiwal odbędzie się między 6. a 23. sierpnia 2020 roku w Łodzi, a wystawy w ramach tegorocznej edycji będą dostępne także w wersji online.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Justyna Kociszewska, Franek Ammer (kuratorzy i selekcjonerzy programu Fotofestiwalu)

Data emisji: 29.07.2020

Godzina emisji: 10.15

kul/kd

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śląsk na wakacje: zobacz, usłysz, naucz się

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 12:18
Fotografia, koncerty, rysunki, filmy - Katowice stoją kulturą. Mimo licznych obostrzeń związanych z pandemią, kultura tam ma swe miejsce i czas. 
rozwiń zwiń