Książki, festiwale i filmy - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 10:36
Zajrzymy na Śląsk, by sprawdzić, co ciekawego można tam robić we wrześniu, powiemy Nocy Księgarń i zapytamy co czytają muzycy duetu Cukier. 
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Cristina Conti

Program rozpoczniemy od wyprawy na Śląsk. Spotkamy się z Maciejem Kędziorą, krytykiem filmowym ii studentem katowickiej filmówki, który opowie, co warto zobaczyć, będąc w tej części Polski. 

Zajrzymy też do Gdyni na XII Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", i sprawdzimy, jak będzie wyglądała tegoroczna Noc Księgarń. Wydarzenie to trzy noce z literaturą, całość potrwa od 15 do 17 października. W programie spotkania z pisarzami i pisarkami, warsztaty, koncerty, wystawy, wykłady, quizy i spacery literackie, specjalny blok programowy dla najmłodszych czytelników, a przede wszystkim: odwiedziny w lokalnych księgarniach po zmroku. Patronem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand.

Czytaj także:

Po godz. 11.40 w cyklu "Biblioteka Muzyka" z duetem Cukier porozmawia Damian Sikorski. Amadeusz Krebs i Bartek Cabon zaproponują cztery książki. Jedną z nich będzie "Desperado" autorstwa Tomasza​ Stańko. Najsławniejszy i najwyżej ceniony na świecie polski muzyk jazzowy opowiada o początkach polskiego jazzu, legendarnych koncertach i sesjach nagraniowych, o wspaniałych artystach, z którymi miał okazję współpracować. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (21.09) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daniel Spaleniak. Co czyta, kiedy nie gra?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:00
Nagrywa płyty, tworzy muzykę do amerykańskich seriali, nam zdradza, co czyta, kiedy nie komponuje. - W moim domu, a nawet w studiu nagraniowym jest więcej książek niż krążków - przyznaje Daniel Spaleniak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka Muzyka. Arek Kłusowski - co czyta znamienity tekściarz?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 08:20
Damian Sikorski co tydzień zagląda do biblioteczek muzyków. Tym razem o lektury zapytał Arka Kłusowskiego, świetnego muzyka, tekściarza, z którego tekstów korzystają znani artyści. 
rozwiń zwiń