Jesienna odsłona Wzorów - będzie diznajersko i bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:03
Wzory już na stałe wpisały się w warszawską mapę wydarzeń związanych z designem. Nie mogło ich też zabraknąć w tym roku. Anna Indulska zaprasza na targi i warsztaty.
Anna Indulska
Anna IndulskaFoto: Czwórka/Karina Terzoni

shutterstock Elena Rostunova torebka 1200.jpg
Galerie na świecie: torebkowy zawrót głowy i ludzkie ptaki

Wzory to raj dla wielbicieli dobrego designu, pięknych wnętrz, mebli, cudownych zapachów, dobrego wzornictwa. W tym roku oprócz dostarczania znakomitych wrażeń, organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo wystawców i klientów. - Ta jesienna edycja jest dla nas odsłoną ważną i trudną, bo pierwszy raz w historii musieliśmy przenieść to wydarzenie. Planowałyśmy je na wiosnę, marzec. Jednak wszystko zostało przeniesione na późniejszy termin - mówi Anna Indulska, organizatorka Wzorów. 


Posłuchaj
09:56 czwórka stacja kultura 15.10.2020 wzory.mp3 O wzorach opowiada Anna Indulska, organizatorka imprezy (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Bezpieczeństwa ponad wszystko

- Musiałyśmy całkowicie zmienić formułę targową. Zupełnie inaczej też podejść do samych stoisk, wystawców, odwiedzających - mówi gość Kasi Dydo. - Myślę, że nam się to udało - podkreśla. - Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ograniczyliśmy liczbę osób wchodzących na plan targów i tego będziemy pilnować. Mierzona będzie temperatura na wejściu, osoby z widocznymi objawami przeziębienia, kaszlem, katarem, będą odsyłane do domów - dodaje. 

Anna Indulska podkreśla, że na terenie targów chce wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Pomiędzy pierwszym, a drugim dniem targów przyjedzie do Domu Braci Jabłkowskich specjalna ekipa, która będzie dezynfekowała przestrzeń targów. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wiecie, że drewno pasuje do każdego wnętrza? Odnajdzie się w stylu loftowym, doskonale uzupełni styl skandynawski, a w stylu vintage dosłownie rządzi Marka @vekkedesign powstała z zamiłowania do drewna. Wieloletnie zainteresowanie designem, w tym niesamowitymi osiągnięciami rodzimego wzornictwa rozbudziło w nich pasję do samodzielnego tworzenia i chęć dzielenia się projektami z innymi ludźmi. Zapraszamy na WZORY na jesień 2020 na jesień 2020, stoisko Vekke znajdziecie na parterze. 17 i 18 października Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy ul. Bracka 25 godz. 11-19 Wstęp wolny Na targach będzie obowiązywał bezwzględny nakaz noszenia maseczek, a stoiska będą stały w bezpiecznej odległości. Do Waszej dyspozycji będą płyny dezynfekujące.#wzorynajesien2020 #design #meble #poland #domtowarowybracijablkowskich #bracka

Post udostępniony przez WZORY Targi Designu (@wzory_targi_designu)

Co zmieniła pandemia

Organizatorkom Wzorów udało się rozmawiać ze swymi wystawcami w czasach lockdownu. Choć design to branża, której nie było lekko, to większość z projektantów sobie poradziła. Odkryli nowe rynki zbytu, "weszli" ze swym produktem do sieci. 

Wzory dają projektantom możliwość spotkania klientów, ale także ludzi w podobnej do ich sytuacji. 


iris van herpen pap 1200.jpg
Moda, która wyzwala z form. Iris van Herpen w Polsce

Niestety pandemia "wycięła" z programu Wzorów wszelkie panele dyskusyjne. Anna Indulska żywi jednak nadzieję, że ta forma powróci już podczas kolejnej edycji wydarzenia. Nie zabraknie natomiast warsztatów utrzymanych w duchu ekologicznym. Prowadzące podpowiedzą, jak zrobić siatką na zakupy ze starego podkoszulka, albo makramę do zawieszenia kwiatów. Będą też warsztaty scenograficzne dla dzieci czy warsztaty biżuterii z odzysku prowadzone przez Karinę Królak, która biżuterią zajmuje się od 18 lat. 

Jesienna odsłona Wzorów będzie miała miejsce 17-18 października w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Indulska (organizatorka Wzorów)

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 11:15

pj

Czytaj także

Targi Sztuki Dostępnej. Kolekcjonowanie sztuki zacznij online

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 13:28
- Ta, trzecia edycja, Targów Sztuki Dostępnej odbywa się online - mówi Ewa Mierzejewska, jedna z organizatorek imprezy. - To świetny pretekst do rozpoczęcia kolekcjonowania sztuki - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NOT FAIR. Jesienny sezon artystów czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:13
Prace najlepszych polskich artystów – trafią na Targi Sztuki Współczesnej NOT FAIR. To wydarzenie pierwszego weekendu września w Domu Aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie. 
rozwiń zwiń