NOT FAIR. Jesienny sezon artystów czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:13
Prace najlepszych polskich artystów – trafią na Targi Sztuki Współczesnej NOT FAIR. To wydarzenie pierwszego weekendu września w Domu Aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie. 
Plakat Targów NOT FAIR 2020
Plakat Targów NOT FAIR 2020 Foto: Materiały promocyjne organizatora

W sumie będzie można tam zobaczyć prace 23 artystów z 16 warszawskich galerii. Wśród twórców między innymi: Ada Zielińska, Wojciech Bąkowski, Jarosław Fliciński, Michał Szlaga, Tomasz Baran, Agata Bogacka, Nicolas Grospierre czy Marlon de Azambuja. Prace pochodzą z kolei z takich miejsc jak BWA Warszawa, Galerii Lokal_30, Monopol, Piktogram, Pola Magnetyczne, Propaganda, Raster, Stereo czy Instytut Fotografii Fort.

Targi NOT FAIR mają otwierać jesienny sezon artystyczny w Warszawie i zapełnić puste miejsce profesjonalnych targów sztuki współczesnej. W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, większość międzynarodowych targów odwołano lub przeniesiono do Internetu. – Pokażemy prace, które patrząc na poprzednie lata - mogłyby być śmiało wystawiane na zagranicznych targach – mówił w "Stacji Kultura" Artur Dumanowski z Desa Unicum. Targi NOT FAIR mają też umożliwić galeriom dotarcie do nowych odbiorców. Aby mogło odbyć się to w bezpieczny i sprzyjający sposób, nacisk położono na jakość, a nie na ilość. 


Posłuchaj
13:18 NF2020_czworka całość ok .mp3 Na Targi Sztuki Współczesnej zaprasza Artur Dumanowski z Desa Unicum (Czwórka/Stacja Kultura)

 

Organizatorem - także wcześniejszych edycji Targów NOT FAIR - jest Stowarzyszenie Piktogram. Pierwszy raz wydarzenie odbędzie się w Desa Unicum (wcześniej w Pałacu Kultury i Nauki), gdzie jednocześnie będzie to pierwsza od wielu miesięcy stacjonarna aukcja dzieł sztuki.

Targi NOT FAIR, wstęp wolny, Desa Unicum (ul. Piękna 1A, Warszawa)
Piątek, 4 września, godz. 17.00-21.00
Sobota, 5 września, godz. 11.00-19.00
Niedziela, 6 września, godz. 11.00-18.00


Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Artur Dumanowski z Desa Unicum

Data emisji: 02.09.2020

Godzina emisji: 11:24

rk/pj


Czytaj także

Targi Sztuki Dostępnej. Kolekcjonowanie sztuki zacznij online

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 13:28
- Ta, trzecia edycja, Targów Sztuki Dostępnej odbywa się online - mówi Ewa Mierzejewska, jedna z organizatorek imprezy. - To świetny pretekst do rozpoczęcia kolekcjonowania sztuki - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Szczecinie powstaje muzeum mody

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 17:50
Choć dziś mało kto o tym wie, produkcja odzieży w XX wieku odbywała się w Polsce w wielu miejscach. Pochwalić możemy się m.in. bielską wełną, jedwabiem z Milanówka czy zakładami Dany i Odry w Szczecinie, i to właśnie w tym ostatnim mieście powstaje Muzeum Mody. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punk rock, błyskotki i podróże w przeszłość - to serwują światowe galerie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 12:52
Najbardziej kultowy londyński zespół ma swoją wystawę. Na ekspozycji "The Clash London calling" nie zabraknie też roztrzaskanego basu Paula Simonona.
rozwiń zwiń