Werosława: uwielbiam dawać piosenkom drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:42
Weronika Płaszczyńska po 17 latach gry na skrzypcach, już jako wokalistka tworzy nowe, własne utwory, do których kręci teledyski wraz z najbliższymi. W domu na Podhalu szuka też inspiracji na covery.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vershinin89/Shutterstock.com

Wera Mag B6, czyli Weronika Błaszczyńska ostatnio używa pseudonimu Werosława, co jak przekonuje, jest "całkiem naturalnym wyborem". 

Posłuchaj
10:58 2020_12_10-11-37-02_PR4_Werosława.mp3 Werosława o swojej muzyce i świątecznych planach (Stacja Kultura/Czwórka) 

Ostatnio zasłynęła nagraniem numeru "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" z repertuaru Ewy Bem. - To piosenka, która towarzyszy mi od wielu lat, uwielbiam zarówno kompozycję, jak i tekst. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak lekko i przyjemnie będzie mi się ją śpiewać i jak pozytywnie to doświadczenie wpłynie na moje życie - opowiadała gość Weronika Błaszczyńska. - Podczas kręcenia teledysku do tego utworu, choć oczywiście było to tylko film, moja mama naprawdę się wzruszyła - wspominała.

Źr. Werosława - "Wyszłam za mąż, zaraz wracam"

W czasie pandemii Weronika Błaszczyńska tworzyła W Warszawie, albo podhalańskich w Rzepiskach, w rodzinnej chacie z historią i domowym studiem. Tam też powstały teledyski, a główne role w nich zagrali członkowie rodziny, pies Dingo i kanapa z salonu. Werosława wraz z siostrą Dorotą stworzyła m.in. utwór "Kluski leniwe", przyznaje jednak, że świetnie czuje się w coverach. - Uwielbiam dawać piosenkom drugie życie. Tak było z "Do lata", a także utworem "Duchawce, latawce" Urszuli. Teraz myślę o tym, by coverować piosenki dla dzieci - opowiadała artystka. 

Słuchaj także:

Dziś, choć Werosława wciąż chwilowo mieszka i pracuje w Warszawie, już planuje świąteczny wyjazd na podhalańskie Rzepiska. - Niebawem spotkam się tam z rodziną i już planujemy stworzenie świątecznego projektu. Będzie to piosenka "ciepła, świąteczna, nawiązująca klimatem do tego czasu - mówiła artystka - opowiadała w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Gość: Weronika Błaszczyńska (Wera Mag B6, Werosława. Skrzypaczka, wokalistka)

Data emisji: 10.12.2020

Godzina emisji: 10.13

kd

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń