Otwierają kina! Walentynki spędź w Iluzjonie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:04
Widzowie, ale i pracownicy kin z niecierpliwością czekają na najbliższy weekend. 12 lutego będziemy mogli obejrzeć film na dużym ekranie. Warszawski Iluzjon na walentynki przygotował romanse wszechczasów. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Arcaion/Pixabay
złote globy nominacje shutter 1200 Joe Seer.jpg
Złote Globy 2021 w cieniu pandemii. Omawiamy nominacje

Wreszcie będzie okazja, żeby znów poczuć atmosferę kina, porzucić laptopy i telefony komórkowe, usiąść w wygodnym fotelu i zatopić się w fabule, oczywiście pamiętając o zaleceniach reżimu sanitarnego. 


Posłuchaj
08:18 czwórka stacja kultura 11.02.2021.mp3 O walentynkowej propozycji kina Iluzjon opowiada Kinga Zabawska, kierowniczka kina (Stacja Kultura/Czwórka)

 

12 lutego warszawskie kino Iluzjon zaprosi do siebie 100 osób na bezpłatny pokaz filmu "Książę Dracula" z 1931 roku. - Zaczynamy tym słynnym horrorem, wracamy do naszego cyklu "Retro dreszcze" - zaprasza Kinga Zabawska, kierowniczka kina. - O obrazie, tuż przed projekcją, opowie Michał Pieńkowski, nasz filmograf - dodaje. - Ten cykl cieszył się ogromnym powodzeniem jesienią, więc teraz do niego wracamy. 

Kinga Zabawska przypomina, że na sali kinowej należy zachować odpowiednie odległości, bezpieczny dystans między osobami. - Obowiązuje też zakaz jakiejkolwiek konsumpcji, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust - podkreśla i zachęca do rezerwacji wejściówek i biletów na stronie internetowej kina. 

Walentynki - 3 romanse

- Walentynki w Iluzjonie są i retro i klasyczne. Teraz serwujemy trzy romanse z różnych epok filmu - zdradza gość Kasi Dydo. - Najpierw pokażemy perełkę z naszego retro kina z 1937 roku, przedwojenny film "Pani minister tańczy". To przebojowa operetka filmowa, w której zagrały najjaśniejsze gwiazdy kina tamtych czasów: Tola Mankiewiczówna, Aleksander Żabczyński i Mieczysława Ćwiklińska - dodaje. 

Na 17 zaplanowano wzruszające "Love Story". - Ten film, z Ali MacGraw i Ryanem O'Nealem wzruszy najtwardszych widzów - ocenia gość Czwórki. - Wieczorem zapraszamy na absolutny romans wszechczasów "Casablance" z Ingrid Bergman i Humphrey'em Bogartem - dodaje. 

przyjaciele spotkanie przyjaźn mężczyźni shutter 1200 Rido.jpg
Od spotkań i przyjaźni, po spektakl o męskim świecie

❤ W Walentynkowy wieczór mamy dla Was tradycyjną już w Iluzjonie – „Casablance” Michaela Curtiza! ❤ 💞 Najsłynniejszy...

Opublikowany przez Kino Iluzjon Środa, 10 lutego 2021

Iluzjon jednak nie kończy na niedzieli 14 lutego. Plan działania opracowywany jest na kolejne tygodnie. - Jeszcze w sobotę, 13 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz słynnej już animacji Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta" - opowiada gospodyni Iluzjonu. - To film nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni, fascynujący, niezwykle ciekawy. 

Kolejny weekend przyniesie znakomitą komedię Corneliu Porumboiu "La Gomera" i "Na rauszu" Thomasa Vinterberga. W tym miesiącu będziemy mogli zobaczyć dwa znakomite dokumenty: "Helmut Newton. Piękno i bestia" oraz "Ściana cieni" - jeden z hitów ostatniej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Zabawska (kierowniczka kina Iluzjon)

Data emisji: 11.02.2021

Godzina emisji: 

pj


Czytaj także

Nie idziemy do kina, ale oglądamy premiery

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
Puste kina, brak premier filmowych stały się naszą pandemiczną rzeczywistością. Tymczasem David Fincher serwuje nam swój długo oczekiwany film na jednej z platform streamingowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda w werkach Renaty Pajchel

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:29
Galerie i muzea wreszcie zaczynają działać w realu. Są jednak instytucje, które stawiają na ekspozycje plenerowe. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy otwiera wystawę "WERKI. WAJDA. Renata Pajchel". 
rozwiń zwiń