Kasia Kurzawska wraca z singlem "Moja droga". "Znów zaczynam od początku"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 13:05
- Muzyka była dla mnie zawsze niesamowicie ważna, nie wyobrażałam sobie bez niej życia - mówiła Kasia Kurzawska. - Był w moim życiu taki czas, że musiałam ją odłożyć na dalszy plan, ale teraz czas "zakasać rękawy". Znów staram się, by było jej jak najwięcej. 
Kasia Kurzawska
Kasia KurzawskaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Tola Recycled Fragile 1200.jpg
Tola: nie chce mi się pisać piosenek na zamówienie

Wokalistka, znana niegdyś z zespołu Sofa, zniknęła ze sceny na kilka lat. Teraz powraca z nowym singlem pt. "Moja droga". - To, co się teraz dzieje to dla mnie taki "nowy początek". Muszę od nowa uczyć się rynku i praw, które nim rządzą, buduję znów swoje grono słuchaczy. To ciężka praca, ale jeśli już powiedziało się "A", trzeba powiedzieć "B" - mówiła Kasia Kurzawska w Czwórce.

Posłuchaj
12:59 Czwórka stacja kultura kurzawska 2.03.2021.mp3 Kasia Kurzawska opowiada o singlu "Moja droga" i planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka) 

Premierę singla "Moja droga" zaplanowano już rok temu, przygotowany był także scenariusz do klipu. Z powodu pandemii trzeba było zmienić plany i udało się je zrealizować dopiero teraz. Jak opowiadała wokalistka - choć sytuacja zmusiła ją do zweryfikowania terminów, nie stanęła jej na drodze do spełniania marzeń. - Życie nauczyło mnie, że ciężko jest cokolwiek zaplanować. Dlatego, gdy jednych lockdown zaskoczył, dla mnie był po prostu elementem tej życiowej układanki - tłumaczyła. - To, co się wydarzyło nie wpłynęło na moją twórczość i działania, choć przesunęło je w czasie. Chodzi o to, by umieć policzyć do dziesięciu, albo nawet stu i nie poddawać się, zacząć wszystko od początku - tłumaczyła. 

bovska 1200.jpg
"Był sobie numer". "Kaktus" Bovskiej receptą na hit?

Posłuchaj także:

Utwór "Moja droga", jak wspominała wokalistka, powstał już kilka lat temu. - Początkowo stworzyłam muzykę. Chciałam zrobić coś nowego, świeżego, ale ten utwór akurat trafił "do szuflady" - wspominała Kasia Kurzawska. - To energetyczny kawałek, więc długo zastanawiałam się, jaki przekaz do niego dobrać, chciałam, by był o czymś ważnym. Ten tekst pojawił się sam, podczas spaceru. Do głowy wpadło mi pierwsze zdanie, a potem już "poszło" - mówiła wokalistka. 

Źr. Kasia Kurzawska "Moja droga"

Jak zapowiadała, na nowym albumie, który promuje utwór "Moja droga" nie zabraknie tekstów osobistych, o historii życia i przemyśleniach autorki, ale także spokojnych melodii, których słuchać będzie można wieczorami przy kominku. Będą też numery energetyczne - Mam nadzieje, że słuchacze będą mogli się utożsamiać z moimi tekstami, w każdym z nich starałam się coś przekazać - tłumaczyła Kasia Kurzawska. 

Czytaj także:

Kilkakrotnie zaczynałam już w życiu wszystko od zera. Doszłam do wniosku, że nie wiemy, co nas czeka, więc kiedy, jak nie teraz? I zdecydowałam się zrobić premierę teledysku. Kasia Kurzawska

Jak przyznała w Czwórce, w jej życiu był taki czas,  którym odsunęła się od muzyki. - Nie słuchałam jej specjalnie, by się nie inspirować. Bałam się powielać czyjeś pomysły i dlatego nie chciałam obserwować trendów - wspominała Kasia Kurzawska. - Dziś jednak sprawdzam, co dzieje się na scenie zarówno polskiej jak i zagranicznej i nie boję się tego robić. Choć oczywiście marzę już o tym, by wrócić do koncertowania - podkreślała. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kasia Kurzawska (wokalistka)

Data emisji: 02.03.2021

Godzina emisji: 11.14

kd

Czytaj także

Werosława: uwielbiam dawać piosenkom drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:42
Weronika Płaszczyńska po 17 latach gry na skrzypcach, już jako wokalistka tworzy nowe, własne utwory, do których kręci teledyski wraz z najbliższymi. W domu na Podhalu szuka też inspiracji na covery.
rozwiń zwiń