"Baśń o granicach człowieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 12:19
"Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego zachwycił już jury na festiwalu w Wenecji. Teraz ma szanse podbić serca polskiej publiczności. Film właśnie trafił do kin.

– Los człowieka osaczonego, który by ratować własne życie decyduje się na ucieczkę boso po śniegu, w drelichu, z kajdanami na nogach, wydał mi się godny zaprezentowania – mówi reżyser filmu "Essential Killing" - Jerzy Skolimowski. Premiera jego najnowszego dzieła miała miejsce 22 października.

Akcja "Essential Killing" rozpoczyna się na pustyni w Afganistanie. Film opowiada historię muzułmanina Mohammeda, który po tym jak zabił trzech amerykańskich żołnierzy, zostaje wzięty do niewoli. Podczas transportu do tajnej bazy w Europie udaje mu się uciec z konwoju... od tego momentu rozpoczyna się "krwawy" pościg.

Jerzy Skolimowski opisuje „Essential Killing” jako okrutną, współczesną baśń o granicach człowieczeństwa i podkreśla, że warto jest zobaczyć ten film, gdyż nawiązuje on do wydarzeń, które mogły naprawdę mieć miejsce. – To mogło wydarzyć się w naszych czasach. Kto wie czy się nie wydarzyło – mówi reżyser.

Relacja z premiery w reportażu Sylwii Błażej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Essential Killing" zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 10:04
Od piątku w kinach psychologiczny thriller Jerzego Skolimowskiego. Główny bohater filmu to domniemany terrorysta, który ucieka przed armią USA, a widzowie wcale nie chcą, by został schwytany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Las na Mazurach to jego miejsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 07:30
Tam znalazłem inspirację do filmu "Essential Killing" i tam jestem u siebie - mówi reżyser Jerzy Skolimowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Skolimowski – artysta wszechstronny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 14:53
W nowej serii Biblioteki Więzi "Ludzie Polskiego Kina" ukazała się książka Iwony Grodź o jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Jerzym Skolimowskim

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 15:23
We wtorkowym "Sezonie na Dwójkę": rozmowa z wybitnym reżyserem, twórcą nagrodzonego "Essential killing", oraz z Konradem Zarębskim, krytykiem filmowym.
rozwiń zwiń