Daria Marx: nie widzałam się w roli operowej divy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:30
Zadebiutowała w telewizyjnym talent show "The Voice of Poland", ale jej ambicje sięgają daleko poza Polskę. Czy Daria Marx powtórzy sukces Jessie J?
Daria Marx czyli Daria Marcinkowska
Daria Marx czyli Daria MarcinkowskaFoto: mat. prasowe

Talentu ani determinacji nie nauczysz się, ani nie kupisz, a są one niezbędne, żeby myśleć o karierze w Londynie. Możesz za to uczyć się angielskiego. Znajomość tego języka otwiera wiele branżowych drzwi Daria Marx

Daria Marcinkowska, bo tak naprawdę nazywa się Daria Marx, kształciła się na śpiewaczkę operową. Jednak po 18. urodzinach postanowiła podążyć za swoim sercem i wyjechać na studia wokalne do Londynu. - Nauka w London College Of Music to była lekcja życia i dowód na moją determinację. Twała pięć lat i całkowicie wyłączyła mnie z życia towarzyskiego - śmieje się artystka. - Londyn to światowa stolica muzyki, która przyciąga twórców z całego globu. Tutaj każdy ma talent i każdy musi się wykazać, jeśli chce zostać zauważonym. Stanęłam z nimi w tym szeregu i odrobiłam lekcję z pokory - przyznaje.

Posłuchaj
11:06 CZWÓRKA Stacja Kultura - Daria Marx 06^.04.2021.mp3 Kim jest Daria Marx? (Stacja Kultura/Czwórka)

W Londynie Daria Marx stawiała swoje pierwsze kroki w biznesie muzycznym występując na licznych scenach śpiewając piosenki swojego autorstwa. - Utwory publikowałam także w sieci i to właśnie tam "odkryła" mnie moja niemiecka wytwórnia - wspomina rozmówczyni Kasi Dydo. - Dziś pracuję z producentami, którzy stoją za artystami takimi jak Alle Farben czy Robin Schulz.

DARIA - LOVE BLIND (Official Music Video) / D A R I A

Posłuchaj także
Natalia Szroeder fot. Dagmara Szewczuk @dagsoon 1200.jpg
Natalia Szroeder: nie robię kariery, tylko tworzę muzykę

Najnowszy singiel artystki to piosenka "Love Blind". - Utwór powstał w Berlinie, chwilę po tym, jak podpisałam kontrakt płytowy z Pelican Songs. Pamiętam stres i podekscytowanie, które towarzyszyły mi, kiedy wchodziłam do studia nagraniowego - opowiada Daria Marx. - W tej piosence przede wszystkim chciałam opisać coś, co może przydarzyć się nam wszystkim: szaloną miłość, która potrafi kompletnie nas zaślepić. Zwłaszcza dziś, w dobie social mediów, kiedy żyjemy w świecie wyobrażeń, takie uczucia często się zdarzają. A my nie zawsze mamy ochotę, by wyobrażenia konfrontować z rzeczywistością - podsumowuje gość Czwórki.   

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Daria Marx (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 06.04.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Werosława: uwielbiam dawać piosenkom drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:42
Weronika Płaszczyńska po 17 latach gry na skrzypcach, już jako wokalistka tworzy nowe, własne utwory, do których kręci teledyski wraz z najbliższymi. W domu na Podhalu szuka też inspiracji na covery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Telefon" - debiutancki singiel WOLSKIEJ

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 15:15
- To jest trochę śmieszne, że tekst, który napisałam, też odnosi się do mnie - opowiada WOLSKA w Czwórce. - Sama często przyłapuję się na takim wręcz niezdrowym sięganiu po telefon. Któregoś dnia, jadąc metrem, przeraziłam się, widząc same spuszczone głowy i oczy wpatrzone w małe ekraniki. To wtedy pojawił się pomysł na piosenkę.
rozwiń zwiń