"Telefon" - debiutancki singiel WOLSKIEJ

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 15:15
- To jest trochę śmieszne, że tekst, który napisałam, też odnosi się do mnie - opowiada WOLSKA w Czwórce. - Sama często przyłapuję się na takim wręcz niezdrowym sięganiu po telefon. Któregoś dnia, jadąc metrem, przeraziłam się, widząc same spuszczone głowy i oczy wpatrzone w małe ekraniki. To wtedy pojawił się pomysł na piosenkę.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/ Rawpixel.com

marika 1200.JPG
Marika i Envee "Na Teatralce" - muzycznie o Poznaniu

WOLSKA to dwudziestoletnia wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów, właśnie pojawił się jej debiutancki singiel "Telefon". Utwór powstał we współpracy z  producentem singla Piotrem Lewandowskim.


Posłuchaj
12:34 Czwórka/ Stacja Kultura - WOLSKA - "telefon" 24.03.2021.mp3 Z WOLSKĄ rozmawiamy i jej debiutanckim singlu "Telefon" (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Choć jestem z pokolenia, które wychowywało się w dobie pełnego rozkwitu technologii, Internetu i mediów społecznościowych, to wyraźnie dostrzegam zagrożenia, które ze sobą niosą - mówi wokalistka - I o tym opowiada mój debiutancki singiel "Telefon". Mówię o wpływie, jaki ma na nas technologia i nowe media, i o tym jak ważne jest, by się przed tym chronić.

W dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy odizolowani, telefon jest też wyrazem tęsknoty, za jego pomocą możemy się komunikować z innymi ludźmi. Jednak jak podkreśla wokalistka, ważne jest, tak jak we wszystkim, znalezienie złotego środka i zachowanie umiaru. - Piosenka ma być ostrzeżeniem przed nadmiernym używaniem telefonu. Klip, który zrobiliśmy wspólnie z Adamem Romanowskim, doskonale oddał moją wizję, którą miałam, pisząc tekst - opowiada WOLSKA.

Koteluk mela 1200x660j.jpg
Mela Koteluk i historia piosenki, która była "aktem odwagi"

Źr. YouTube/WOLSKA - Telefon 

WOLSKA gra na skrzypcach, na pianinie i na ukulele. Na tym ostatnim instrumencie wokalistka nauczyła się grać sama. Ukulele pojawia się w piosence jako główny instrument, a refren zapętlono niczym dzwoniący telefon. - Chcieliśmy uzyskać lekkość w tym utworze i doszliśmy z Piotrkiem, że wykorzystam ukulele. Myślę, że ten zabieg się udał, ja jestem bardzo z tego zadowolona - mówi. - Kocham instrumenty "żywe", ale też lubię elektronikę. Ciężko mi wybrać pomiędzy jednym a drugim i staram się je łączyć, bo myślę, że to ciekawa mieszanka. Analogowe dźwięki np. skrzypiec, też można zmieniać na miliard różnych sposobów. To mój debiut i dopiero poznaję tajniki. Pierwszy raz spotykam się z profesjonalistami i mogę z nimi pracować.

Marzeniem wokalistki jest nagranie płyty, jak zdradza Kasi Dydo, ma już sporo materiału, który starczyłby na krążek. - Mam już bardzo dużo piosenek, bo od dziecka tak naprawdę piszę teksty - opowiada. - Wiele moich piosenek dostaje nowe życie, a powstają również nowe. Jednak na razie skupiamy się na "Telefonie", przekonamy się, jaki będzie odbiór i zobaczymy co dalej.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Patrycja Wolska (wokalistka)

Data emisji: 24.03.2021

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Werosława: uwielbiam dawać piosenkom drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 13:42
Weronika Płaszczyńska po 17 latach gry na skrzypcach, już jako wokalistka tworzy nowe, własne utwory, do których kręci teledyski wraz z najbliższymi. W domu na Podhalu szuka też inspiracji na covery.
rozwiń zwiń