"The Morning Show". Za kulisami telewizji śniadaniowej

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 15:00
Mitch Kessler i Alex Levy są ulubieńcami Ameryki. Od 15 lat prowadzą najpopularniejsze śniadaniowe show i są królami telewizji. - Kiedy Kessler zostaje oskarżony o molestowanie seksualne, bańka pęka, brokat się sypie, billboardy z Times Square same zaczynają się zwijać - opowiada krytyczka Kaja Klimek.    
Jennifer Aniston i Reese Witherspoon na premierze serialu The Morning Show
Jennifer Aniston i Reese Witherspoon na premierze serialu "The Morning Show"Foto: Shutterstock.com/Ron Adar

Lubię ten serial, bo pokazuje dwie drogi bohaterek, które muszą ze sobą współpracować, a nie zawsze to im wychodzi. Łączy je szorstka przyjaźń i to jest dobrze pokazane Kaja Klimek 

- "The Morning Show" to przede wszystkim opowieść o tym, jak hardcorowo pracuje się w mediach. Pobudki o 3 rano i brak czasu na życie poza pracą od lat dezorganizują byt grających główne role Jennifer Aniston i Steve'a Carella - mówi gość Czwórki. - Kiedy bohater Carella zostaje zwolniony, na jego miejsce wkracza młody wilk, a właściwie młoda wilczyca.

Posłuchaj
14:48 CZWÓRKA Stacja Kultura - Kaja Klimek 28.10.2021.mp3 "The Morning Show" - serial o tym, co dzieje się w telewizji, kiedy kończy się program (Stacja Kultura/Czwórka) 

To, co dla mnie jest najbardziej interesujące w tym serialu, to sposób przedstawienia ruchu Me Too. O molestowanie oskarżony jest mężczyzna, ale to kobieta, czyli Alex, musi się ze wszystkiego tłumaczyć Kaja Klimek

To Bradley Jackson grana przez Reese Witherspoon - młoda, ambitna dziennikarka o ciętym języku, która zostaje nową partnerką starej telewizyjnej "wyjadaczki" Alex. - Mamy tutaj i konflikt, i rywalizację, ale też zalążki przyjaźni - opowiada Klimek. - Mamy też zderzenie dwóch telewizyjnych epok. Alex Levy jest nieco oderwaną od świata gwiazdą, a Bradley Jackson wygrywa pierwiastkiem ludzkim i emocjonalnością.

The Morning Show — Season 2 Official Trailer | Apple TV+


Serial został wyprodukowany przez Apple TV+ i pojawił się w sieci 1 listopada 2019 roku. "The Morning Show" otrzymał jedną nagrodę Emmy oraz 16 innych nominacji. Jak dotąd dostępne są dwa sezony tego serialu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (dziennikarka, krytyczka)

Data emisji: 28.10.2021

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:50
- Ten serial z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy nie oglądali "Breaking Bad". Bo jeśli oglądali, to będa rozczarowani - opowiada o "Ozark" Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Godless". Dziki Zachód według Stevena Soderbergha

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 12:40
- W "Godless" najciekawsze jest odwrócenie ról. Tutaj kobiety rządzą w mieście. I to one walczą z absolutnie przerażającym Jeffem Danielsem - opowiada Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń