Konferencje, festiwale, panele i literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 10:37
Zaprosimy na konferencję i festiwal po hasłem "Tak brzmi miasto", wybierzemy się w podróż do Azji i sprawdzimy, po które książki warto sięgnąć. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jardul

shutterstock Ron Adar Jennifer Aniston Reese Witherspoon the morning show 1200.jpg
"The Morning Show". Za kulisami telewizji śniadaniowej

"Tak Brzmi Miasto" to jedno z największych pod względem programu merytorycznego wydarzenie tego typu w Polsce - ponad 30 paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów - posiadające jednocześnie maksymalnie kameralny charakter - do 200 uczestników konferencji oraz 300 festiwalu. Skierowane jest do młodej branży muzycznej: muzyków, menadżerów, organizatorów, pracowników firm fonograficznych, czy dziennikarzy muzycznych.

Czytaj także:

Po godz. 10.35 wybierzemy się w kulturalną podróż po Azji. W Singapurze roboty zaczęły patrolować ulice w celu wykrywania "niepożądanych zachowań społecznych". Tam monitorowanie obywateli jest na porządku dziennym - od ogromnej liczby kamer CCTV po zapowiadane przez władze lampy wyposażone w technologię rozpoznawania twarzy. Najnowsze rządowe urządzenia do nadzoru to wyposażone w siedem kamer roboty na kółkach. Niepożądane zachowania społeczne, to m.in. nieprawidłowe parkowanie rowerów i łamanie zasad sanitarnych wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Po godz. 10.45 zaprosimy na kolejną część radiopowieści. W listopadzie emitujemy "Kronikę wypadków miłosnych". Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru PR czytać będzie Grzegorz Kwiecień, aktor Teatru Narodowego w Warszawie. 

Winyl 1200.jpg
"Albo inaczej" - legendy polskiej piosenki wykonują kultowe teksty raperów

Po godz. 11.05 - Cykl muzyczny "Białe kruki" o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem Damian Sikorski opowie o albumie "Thriller" Michaela Jacksona. Thriller to najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Liczba sprzedanych egzemplarzy na całym świecie wynosi ponad 100 milionów. Płyta spędziła łącznie rekordowe 37 tygodni na szczycie amerykańskiej listy przebojów Billboard 200 oraz cały rok w pierwszej dziesiątce tej listy.

W programie zaprosimy także - jak co tydzień - na spotkanie z Kingą Michalską, która zachęci do przeczytania "Blondynki" Joyce Carol Oates. To nowe wydanie jednej jej z najsłynniejszych publikacji - nominowanej do Nagrody Pulitzera beletryzowanej biografii Marilyn Monroe. Joyce Carol Oates w niepowtarzalny, autorski sposób przedstawia czytelnikom historię kobiety, która stała się legendą Hollywood. "Blondynka" to przejmująca opowieść o gwieździe kina, która mimo kariery, sławy i uwielbienia przez całe życie desperacko poszukiwała szczęścia i miłości. 

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (02.11) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

Podróż przez dwa kontynenty, czyli "Bajkał tam i z powrotem"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 18:56
Plan był prosty: przejechać Ukrainę, zobaczyć Moskwę i Petersburg, skoczyć na chwilę do Karelii, potem nad Bajkał, w drodze powrotnej zahaczyć o Ałtaj, a później już przez Kaukaz do Gruzji, stamtąd do Turcji, szybki rajd przez Europę Południową i triumfalny powrót do kraju przez Rysy. 
rozwiń zwiń