Polskie Radio
Section05
Kaukaz

Szef MSZ w Gruzji. Rozmowy o Partnerstwie Wschodnim

Szef polskiej dyplomacji będzie w czwartek w Gruzji. W stolicy tego kraju Tbilisi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotka się z władzami kraju i złoży hołd byłemu polskiemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W #PR24 relacja specjalnego wysłannika Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Witold Waszczykowski Partnerstwo Wschodnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wojciech Cegielski Kaukaz Azerbejdżan Unia Europejska Rosja

Związki rosyjskich służb z dżihadystami na Kaukazie

Jedną z pierwszych decyzji Władimira Putina jako prezydenta było wejście rosyjskich wojsk do Czeczeni. Aleksander Litwinienko (były pracownik FSB, który został otruty przez rosyjskie służby) donosił, że zamachy terrorystyczne w Rosji, za które obwiniano czeczeńskich separatystów, były organizowane przez służby specjalne. O rosyjskich służbach mówił w audycji Kulisy Spraw reportażysta wojenny i dokumentalista Marcin Mamoń.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Czeczenia Kaukaz Kaukaz Południowy Władimir Putin Aleksander Litwinienko FSB

Papieska pielgrzymka do Gruzji

Zakończyła się 3 dniowa wizyta papieża Franciszka w Gruzji. Na Kaukaz wrócił po trzech miesiącach; w czerwcu był w Armenii. To 16. zagraniczna pielgrzymka w ciągu ponad trzech lat tego pontyfikatu. W niedzielę papież odwiedza Azerbejdżan. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 ks. Zenon Hanas (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i Maciej Jastrzębski (korespondent PR w Moskwie).
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież Gruzja Armenia Kaukaz Maciej Jastrzębski