"Dom" Kamila Kowalskiego w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:10
W środowe przedpołudnie gościem audycji będzie Kamil Kowalski, z którym porozmawiamy o jego debiutanckim albumie "DOM".
Kamil Kowalski
Kamil KowalskiFoto: mat. prasowe/Agora Music

Album młodego wokalisty, to zbiór opowieści o jego symbolicznych powrotach do domu, do korzeni, do źródła gdzie wszystko ma swój początek. To płyta o próbie poznania samego siebie i poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. "DOM" zauważa niezwykłość w każdym dniu, nawiązuje do intymnej relacji Kamila z naturą, mówi o dostrzeganiu i przemijaniu. To album pełen tęsknoty, melancholii, ale też radości i wdzięczności. O pracy nad albumem, współpracy ze znanymi muzykami i planach na przyszłość, z Kamilem Kowalskim porozmawia Damian Sikorski.

Czytaj także: 


Sztuka malarstwo wystawa 1200.jpg
Wystawy, spektakle i konkurs - co ciekawego w sztuce młodych?

W audycji również na przegląd wystaw w galeriach światowych zaprosi Szymon Jaworski. Opowiemy o wernisażu "Mikrobiom" w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Dla wielu z nas wycieczki do lasu były oddechem podczas pandemii. W naszych miastach są drzewa, trawy, ale też cała masa mikroorganizmów. Nad tym, czy jest jakaś wyraźna granica między nami a przyrodą, zastanawia się sześcioro artystek i artystów z Polski i spoza jej granic, na różne sposoby związanych z Krosnem.

Zaprosimy także do wysłuchania kolejnego fragmentu  "Kroniki wypadków miłosnych". Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru PR czyta Grzegorz Kwiecień - aktor Teatru Narodowego w Warszawie. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w środę (24.11) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw

Czytaj także

Poczdam i Londyn kuszą rosyjskim impresjonizmem, okularami i rzeźbą

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:30
W Czwórce zwiedzamy cały czas. Ada Janiszewska zabiera nas na najlepsze światowe wystawy. Tym razem kusi nas internetowym zwiedzaniem ekspozycji malarstwa rosyjskich impresjonistów w Poczdamie, okularami w londyńskim Victoria and Albert Museum i spacerem wśród rzeźb...
rozwiń zwiń